Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKooperatif Kredisi Veren Bankalar - 13 Mart 2017 Pazartesi

Tarih: 13-03-2017 19:23:18 Güncelleme: 13-03-2017 19:29:18 + -


Kooperatif kredisi veren bankalar araştırarak tüm kooperatif üyeleri kredi imkanlarından yararlanabilirler.


Kooperatif Kredisi Veren Bankalar - 13 Mart 2017 Pazartesi

Kooperatif kredisi almak isteyen tüm esnaf, sanatkar ve çiftçiler için devlet tarafından desteklenen ve bankalar tarafından verilen kredi imkanları vardır. Bir kooperatife üye olan herkesin gerekli şartları sağladığı takdirde başvurup alabileceği bir kredi türüdür. Devlet tarafından desteklenen çeşitleri de olduğu için bu krediler zaman zaman kullanıcıya faizsiz ya da düşük faizli olarak da sunulabilir. Kooperatif kredisi veren bankalar üyeler tarafından araştırılıp en uygun olanı bulunarak başvurulabilir.  Her bankanın farklı imkanları ve şartları vardır. Bu sebeple bankalar ile birebir görüşülüp her birinin şartları incelenip sizlere en uygunu için başvurunuzu yapabilirsiniz.  Türkiye’de devlet tarafından kurulmuş iki tür kooperatif çeşidi vardır. Tarım Kredi Kooperatifi ve Esnaf Kooperatifi devlet tarafından açılmış kooperatiflerdir. Bu iki kooperatif üyelerine devlet destekli  kredi imkanları sunmaktadır. Kooperatif kredisi veren bankalar araştırarak tüm kooperatif üyeleri kredi imkanlarından yararlanabilirler.

 

Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

 

Kooperatif kredisi veren bankalar içerisinde Vakıfbank, Halkbank ve Şekerbank da yer almaktadır. Şekerbank özellikle konut kooperatiflerini destekleyen kredi imkanları sunmaktadır. Henüz inşaat halinde olan yapılar için kooperatif üyeleri tarafından başvurulabilen bu krediden kefile ihtiyaç duymadan yararlanmak mümkündür. Halk bankası ise Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na üye olan kooperatif üyelerine kredi imkanları sunmaktadır. Banka müşterilerine işletme kredisi olarak 150.000 TL’ ye kadar, yatırım kredisi olarak ise 250.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır.  Halkbank Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerinin kredi başvurularını en hızlı cevaplayan bankalardan birisidir. Vakıfbank’ da hızlı bitirme kredisi olarak konut yapı kooperatiflerine belirli şartları sağladıkları takdirde kredi imkanı sağlamaktadır. İnşaat seviyesi yüzde 20 ile yüzde 80 arasında olan tüm konut kooperatifleri kredi başvurusu yapabilmektedir.  

 

Çeşitli amaçlarla kullanmak için kooperatif üyelerinin başvurduğu krediler bankaların devlet desteği ile çoğunlukla geri çevirmediği kredilerdir. Ancak bir bankaya başvurmadan önce hangi bankaların, nasıl şartlar ile ve hangi kooperatif üyelerine kredi imkanı sağladığını iyice araştırmak gerekir. Böylece size en uygun kredi şeklini bularak gerekli ihtiyaçlarınızı sağlamanız kolaylaşır. 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI