Bugun...
Bizi izleyin:
    • BIST
      0
      BIST
    • DOLAR
      0
      Dolar
    • EURO
      0
      Euro
    • ALTIN
      0
      Altın12.04.2017 - Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tarih: 12-04-2017 17:01:03 + -


Whatsapp, anlık mesajlaşma uygulaması olarak dünyada ilk sırada yer alan ve en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir.


12.04.2017 - Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, anlık mesajlaşma uygulaması olarak dünyada ilk sırada yer alan ve en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Ülkemizde Whatsapp kullanıcılarının sayısı giderek artmakla birlikte whatsapp'da bu uygulama içi geliştirmelerini artırmaktadır. Son aylarda whatsapp'ın yaptığı sesli arama, video gönderme, konum gönderme ve arayüz değişiklikleri gibi farklılıklar dikkat çekerken en büyük yeniliği de web platformundaki sürümünü yayınlamak olmuştur. Günümüzde birçok mesajlaşma uygulamasının izlediği haritayı devam ettiren Whatsapp da web sürümünü yayınlayarak kullanıcıları sadece mobil cihazlara ve android tabanlı sistemlere mahkum etmemiştir.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp web, whatsapp uygulamasının masaüstü ve dizüstü cihazlarda yani bir internet tarayıcısına sahip olan cihazlar üzerinde kullanılabilmesi için geliştirilen web sitesi üzerindeki uygulamasıdır. Whatsapp'ı mobil cihazınızdan kullanırken whatsapp web sayesinde bilgisayarınızdan da kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Böylece whatsapp uygulamasını sadece telefondan yönetmenize gerek kalmayacak telefonunuzun şarjı bittiğinde iletişim kuramama gibi bir sorununuz olmayacaktır. Whatsapp web sürümü whatsapp'ın kullanım alanını genişletmek amacıyla geçtiğimiz aylarda whatsapp geliştiricilerinin yaptığı en büyük yeniliklerin başında gelmektedir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web nasıl kullanılır sorusu herkesin cevabını almakta güçlük yaşadığı ve birçok kişinin de cevabını halen bilmediği bir sorudur. Whatsapp web sürümünü kullanabilmeniz için QR kodu isimli bir kodu cihazınızın kamerasından taramanız gerekmektedir. Böylece whatsapp web sürümünde oturum açabilirsiniz. Öncelikle whatsapp uygulamasını telefonunuzda açtıktan sonra kişiler sekmesindeyken cihazınızın sol tuşuna basarak açılan menüden Whatsappweb'i seçin. Sonrasında web.whatsapp.com adresine giderek buradaki QR kodunu kameranızın taramasını sağlayın. Böylelikle whatsapp web sürümünde oturumu açmış olacaksınız. Oturum açıldığında ise tüm konuşmalarınız, sohbet geçmişiniz whatsapp üzerine aktralıcak ve kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Cihazınızda hangi tarayıcıda ve hangi oturumda açık olduğunu net olarak görebileceksiniz. Aynı zamanda whatsapp web sürümünü bir yerde açık unuttuysanız telefonunuzdan tüm cihazlardan çıkış yap butonunu kullanarak açık kalan yerlerde oturumu kapatabilirsiniz. Cihazınız başkalarının eline geçtiğinde QR kodunu taratabilir ve sizin whatsapp'ınıza erişim sağlayabilir. O yüzden ara ara whatsapp web sürümünü kontrol edip girmemişseniz bile tüm cihazlardan çıkış yapmanızda fayda vardır. 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osman Zeki Öner
    Osman Zeki Öner
  • Osmanlı
    Osmanlı
  • Kubat Ötme Bülbül
    Kubat Ötme Bülbül
  • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
    Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  • Aytaç Doğan İç Benim İçin
    Aytaç Doğan İç Benim İçin
  • İsmail Tunçbilek Derdin ne
    İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI