Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınPeriscope Kullanıcıları için 10 Pratik Bilgi - 26 Mart 2017 Pazar

Tarih: 26-03-2017 22:37:11 + -


Geçen yılın en çok kullanılan uygulamalarından biriside Periscope idi. Fakat hala daha uygulamayı kullanmamış ya da yeni kullanmaya başlayan kişiler bulunmaktadır. İşte bu uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar için işinize yarayacak 10 pratik bilgi.


Periscope Kullanıcıları için 10 Pratik Bilgi - 26 Mart 2017 Pazar

Geçen yılın en çok kullanılan uygulamalarından biriside Periscope idi. Fakat hala daha uygulamayı kullanmamış ya da yeni kullanmaya başlayan kişiler bulunmaktadır. İşte bu uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar için işinize yarayacak 10 pratik bilgi.

 

1.Yayını planlayın

Biraz pratik yaptıktan sonra yayına başlayabilirsiniz. Böylece yayınınız çok daha kaliteli olacaktır ve daha çok izleyici çekebileceksiniz.

 

2.Periscope ayarlarının kontrolü

Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise, yayına başlamadan önce Periscope ayarlarınızı kontrol etmenizdir. Konumunuzu izleyicileriniz ile paylaşmak isterseniz açık tutmalısınız. Fakat herkese açık bir ortamda değilseniz konumunuzu açmanız tavsiye edilmemektedir.

 

3.Yayını duyurun

Takipçilerinizin sizin yayın yaptığınızdan haberdar olmaları için Facebook, Twitter, İnstagram gibi diğer sosyal paylaşım siteleri vasıtasıyla duyurabilirsiniz.

 

4.Yayın için uygun bir zamanı bekleyin

Yayın yapılacak saatin doğru seçilmesi lazım. Çünkü bu izleyici kitlenizdeki artış ya da azalış oranını etkileyecektir. Sosyal medyadaki eğilimler ve önemli olaylar size bazı ipuçları sağlayabilir.

 

5.Yayın için görsel bekleyin

Yayına başladığınızda kamerada gözüken ilk görüntü yayınınızın resmi olmaktadır. Bu daha çok izleyici çekmeniz için önemli bir detaydır. Yayına başlamadan ilgi çekici bir görsel seçmeniz yayına her zamankinden daha çok takipçi çekebilmeniz mümkündür.

 

6.İzleyicileri beklemeyin

Yayına başladığınızda konuya başlamayıp izleyicileri beklemeniz size cazip gelebilir fakat bu hiç iyi bir fikir değildir. Yayın başladığında direkt konuya girmenizin size kazandıracağı avantajlar vardır. Birincisi, izleyiciler açar açmaz kendilerini konu içinde hissetmek istedikleri için, konuya girmediğiniz takdirde yayını terk edebilirler. İkincisi ise, yayının bitmesinden sonra kullanıcılar yayını tekrar izlediklerinde konuyla alakasız konuşmalar görmeyi istemezler. Bu nedenle yaptığınız yayınların kayıtlarının düzenli olabilmesi için direkt konuya girmeniz gerekmektedir.

 

7.Kendinizi tanıtın

Periscope uygulamasını bir marka yaratmak amacıyla kullanacaksanız kendinizi izleyicilere tanıtmanız daha iyi olacaktır.

 

8.İzleyicilerle etkileşime geçin

İzleyicilerin sorularını ve yorumlarını sıkça cevaplarsanız, yayının değerini artmasını sağlayabilirsiniz.

 

9.İzleyicilerinizi teşvik edin

İzleyicilerle sohbet ederken konuşmalarınızın arasında onlara yayını paylaşmaları hakkında teşvik edici sözler söyleyebilirsiniz.

 

10.Yayınınızı kaydedin

Uygulama yayınlarınızı otomatik olarak profilinize kaydetmektedir. Böylece yayın bittikten sonra dahi yayınlar izlenebilmektedir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI