Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın18 Yaşında Kredi Kartı - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:27:17 Güncelleme: 14-03-2017 23:29:17 + -


Ergenlik dönemine denk gelen bu süreçte artan istekler de alışveriş konusunda gençlerin meraklı olması, bankaların da gençler için özel kredi kartları çıkarmalarına neden olmuştur. 18 yaşında kredi kartı alabilir miyim sorusunu soran gençler, bir çok gencin üniversite öğrencilerine özel olan kredi kartlarını kullanabilmesine imkan sağlamaktadır.


18 Yaşında Kredi Kartı - 14 Mart 2017 Salı

Öğrencilik oldukça masraflı bir dönemi de beraberinde getiren bir süreçtir. Bu süreçte yapılan masraflar ve ani ortaya çıkan ihtiyaçlar, oldukça sıkıntılı zamanlara neden olabilmektedir.

Ergenlik dönemine denk gelen bu süreçte artan istekler de alışveriş konusunda gençlerin meraklı olması, bankaların da gençler için özel kredi kartları çıkarmalarına neden olmuştur. 18 yaşında kredi kartı alabilir miyim sorusunu soran gençler, bir çok gencin üniversite öğrencilerine özel olan kredi kartlarını kullanabilmesine imkan sağlamaktadır.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak için, genellikle okula gelen bankaların stantlarından yararlanabileceğiniz gibi, bankaya giderek ya da internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciler için Özel Kredi Kartları

Öğrenciler için düşük limitli kredi kartları verilmektedir. Bunun sebebi, ölçüyü kaçırmamak ve ödeme sorumluluğunu erken yaşta alabilmektedir.

Daha yüksek limitler için velinin onayı ve gelir belgesi gerekebilir. Ancak buna gerek yoktur. Çünkü ilk kredi kartınızın borcunu ödeyemeyecek durumda olursanız, sonradan da borçlarınızı düzenli ödeyemezsiniz. Kredi kartlarının kullanılması öğrenciler için bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Tiyatro ve sinemalarda indirimli bilet, müzelere ücretsiz ziyaret gibi bir çok sosyalleşme imkanında da avantaj sağlamıştır. Öğrenci kredi kartları 26 yaşını doldurmamış olan kişilere verilmektedir.

Ayrıca Açık Öğretim dışında normal bir üniversitede örgün öğretim öğrencisi olmanız gerekmektedir.

Öğren Kredi Kartına Nereden Başvurulur?

Öğrenci kredi kartına başvurmak için banka şubesine öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınızla başvurmanız yeterlidir.

İnternet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz ve üniversitelere gelen banka görevlileri ve stantlar aracılığı ile de başvurunuzu yapabilirsiniz. Çalıştığınız bankanın şubesine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer sabit bir geliriniz varsa, limitiniz daha da yüksek olabilir.

Ancak bir çok banka 500 lira civarında limit tanımlamaktadır ve bu limit dahilinde ekstradan bir çok kampanyadan faydalanma imkanı yaratmıştır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Öğrenci kredi kartlarının limitleri, düzenli ödemelerle artmaktadır. Bu sayede bir çok imkandan yararlanacağınız öğrenci kartınızın limitini zamanla arttırabilirsiniz. Bir çok kişi düzenli ödemelerle üç dört ayda limitlerin düzenli artmasını sağlamıştır.

En çok tercih edilen kredi kartları, Ziraat, TEB, HSBC, İş Bankası öğrenci kredi kartları olmaktadır.

Hangi Öğrenci Kartı Daha Avantajlı

Gençlerin en çok tercih ettiği öğrenci kredi kartı, İş Bankası ve Ziraat Bankasının kredi kartlarıdır. Bu kartların limitleri düşük olsa da, bir çok avantajları olduğu için tercih edilmektedir.

Yemek ve sosyalleşme konularında destek olan kredi kartları, indirimli sinema, konser ve tiyatro biletleri, aynı zamanda da yiyecek içecek konusunda indirimli seçimler ile oldukça fazla avantaj sunmaktadır. Kredi kartının düzenli ödenmesi sonucu limit arttırımı konusunda da destek olan bankalar, öğrencilere esnek hesaplar da uygulamaktadır.

Kredili ürünlerin kullanımı ve ödenmesi konusunda herhangi bir iltimas sağlanmayan öğrenci kredili ürünlerinde, düzensiz ödemeler sonucu icra takibi başlatılmaktadır. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI