Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2. El Sahibinden Araba Satışları, 2. El Araba Fiyatları, Sahibinden 2. El Araba Fiyatları - 11.04.2017

Tarih: 11-04-2017 20:01:30 + -


Sahibinden araba almak çoğu zaman iyi olan ve hemen herkes için daha uygun olan bir alım türüdür. Araba ihtiyacı olan kişiler sahibinden arabalara daha çok bakmaktalar. Bunun nedeni de sahininden satılan arabalara komisyon alınmamasıdır. Son derece önemli olan bu arabalar kaliteye sahip olan ve sevilen arabalar olmaktadır.


2. El Sahibinden Araba Satışları, 2. El Araba Fiyatları, Sahibinden 2. El Araba Fiyatları - 11.04.2017

Sahibinden araba almak çoğu zaman iyi olan ve hemen herkes için daha uygun olan bir alım türüdür. Araba ihtiyacı olan kişiler sahibinden arabalara daha çok bakmaktalar. Bunun nedeni de sahininden satılan arabalara komisyon alınmamasıdır. Son derece önemli olan bu arabalar kaliteye sahip olan ve sevilen arabalar olmaktadır

\r\n\r\n

Toplam otomotiv pazarı, uluslararası piyasalardaki gelişmeler ve öngörülebilirliğin etkisiyle 11 aylık dönemde 848 bin adete ulaşarak yıl sonu tahmini olan 900-950 bin aralığına yaklaşırken, sektör temsilcileri 2016''dan umutlu olduklarını belirtiyor. Sahibinden.com üzerindeki istatistiklerde fiyatların arttığını görüyoruz.

\r\n\r\n

AA muhabirine yılın bitmesine sayılı günler kala 2015''in değerlendirmesini yapan dernek ve firmaların üst düzey temsilcileri, sektörün 2016 yılına ilişkin hedefleri hakkında da bilgi verdi.

\r\n\r\n

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, bu yılın 11 ayında otomotiv satışlarında baz etkisi nedeniyle yaklaşık yüzde 30''luk artış görüldüğünü anımsatarak, "2014''ün ilk yarısı normalin altında bir pazardı. Bu nedenle bu yılı, 2014 yerine 2013''le kıyaslamak daha doğru olur. On bir aylık dönemi 2013''le kıyaslarsak aslında artış yüzde 12 civarında" diye konuştu.

\r\n\r\n

"Yeni model ve kapasite artışı yatırımları olmasını bekliyoruz"

\r\n\r\n

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen de atlatılan iki seçim süreci dikkate alındığında, 2015 yılı ekonomik performansının iyi seviyede bulunduğunu söyledi.

\r\n\r\n

Bu dönemde, küresel ticaretin zayıf seyri ve bazı ihraç pazarlarında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle ihracatta belirgin ölçüde gerileme görülmesine rağmen, avro bazlı ihracatın artmayı sürdürdüğünü belirten Önen, "Ukrayna ve Rusya gibi yakın çevre pazarlarındaki olumsuz gelişmelerin ihracatımızı negatif etkilemesine rağmen, AB pazarlarındaki büyüme sanayimizin üretim ve ihracat rakamlarına pozitif katkı sağladı" şeklinde konuştu.

\r\n\r\n

Önen, üyelerinin, devam eden yeni model ve kapasite artışı yatırımlarını 2016 yılında da sürdürmesini beklediğini aktararak, "Bu yatırımlarla sanayimizin kapasitesinin 1,9 milyon adet seviyesine ulaşacağını tahmin ediyoruz" dedi.

\r\n\r\n

"Otomotiv pazarı yılı 900- 950 bin bandında kapatır"

\r\n\r\n

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu ise Türkiye''de yılın 11 ayında otomotiv sektörü satışlarının yıllık yüzde 30,8 artışla 811 bini aştığına işaret ederek, "Bu rakamlar ışığında pazarın yılı 900-950 bin bandında kapatacağını düşünüyoruz" dedi.

\r\n\r\n

Bilaloğlu, 2015''in Doğuş Otomotiv markaları için belirledikleri hedeflere ulaştıkları bir yıl olduğunu aktararak, "2016''nın ise gündeme gelecek jeopolitik konuların, dünyadaki ve Türkiye''deki ekonomik gelişmeleri etki altına alabileceği bir yıl olma ihtimali yüksek. Otomotiv sektörü her zaman ekonomik gelişmeleri takip edeceğinden 2016''nın pazar büyüklüğü ve hızı tamamen ekonominin gelişmesine paralel olacak" değerlendirmelerini yaptı.

\r\n\r\n

"2016 yeni model lansmanlarıyla dolu hareketli bir yıl olacak"

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün de iki genel seçim arasındaki siyasi belirsizlik döneminde döviz kurlarının hızlı değişim gösterdiğini belirterek, "Bu nedenle de pazarın düşüş göstermesi bekleniyordu. Ancak otomotiv pazarı, yıl başındaki olumlu beklentiler çerçevesinde büyümeye devam etti. 2015 yıl sonu için toplam pazarın 954 bin adede ulaşacağını öngörüyoruz" dedi.

\r\n\r\n

Yenigün, Ford Otosan olarak 2015 yılının ilk on bir ayında toplamda 105 bin 914 adet satışa ulaştıklarını kaydederek, "Kasım ayı sonu itibarıyla binek otomobil satışlarımız 40 bin 481 adet seviyelerinde, bir önceki yıla göre yüzde 32 artış yakalarken, hafif ve orta ticari pazarında da satış rakamlarımızı 58 bin 687 seviyesine çıkartarak geçen seneye göre yüzde 56''lık bir artış elde ettik" bilgisini verdi.

\r\n\r\n

"Yıl sonunda en az 195 bin aracımızı 40''tan fazla ülkeye ihraç etmiş olacağız"

\r\n\r\n

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise bu yıl otomotiv pazarının tahminlerden fazla büyüme gösterdiğini ifade etti.

\r\n\r\n

Göker, perakende satışlarının geçen yıla göre yüzde 35 arttığının altını çizerek, "Yıl sonunda en az 195 bin aracımızı da öncelikle Avrupa pazarları olmak üzere 40''tan fazla ülkeye ihraç etmiş olacağız. Hyundai Assan, oluşturduğu istihdamı, yüksek katma değere sahip üretimi ve ihracat geliriyle Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlıyor" diye konuştu.

\r\n\r\n

\r\n
sahibinden.com'' da alışveriş yapmak ve ilan vermek için ücretsiz üye olabilirsiniz.
\r\n\r\n
 
\r\n\r\n
Üye olurken dikkat edilmesi gerekenler;
\r\n\r\n
 
\r\n\r\n
Üye kayıt formunda belirtiğiniz bilgiler doğru olmalıdır.
\r\n\r\n
Üye kayıt formuna sahibinden.com''a daha önce kayıt olmuş bir kullanıcı adı ve e-posta adresi yazmamalısınız. Yazmanız halinde sistem size bir uyarı mesajı gönderecektir.
\r\n\r\n
 
\r\n\r\n
Seçeceğiniz şifre kolay hatırlayacağınız fakat başkaları tarafından tahmin edilemeyecek şekilde olmalıdır. Rakam ve harflerden oluşan karma şifreler güvenlidir.
\r\n\r\n
Doğum tarihi bilgilerinizi doğru olarak kayıt etmelisiniz. Herhangi bir sorunda müşteri hizmetlerimize başvurduğunuzda, doğum tarihinize dair bilgiler sizden istenmektedir. Bu uygulama, üye kimliğinizin onaylanması ve 3. şahısların sizin üyeliğinizle sisteme girmesini önlemek için yapılan bir uygulamadır. Üye kimliğiniz konusunda bir şüphe söz konusu olursa sahibinden.com'' a girişiniz engellenecektir.
\r\n\r\n
Kullanıcı adınızda bir e-posta ya da internet sitesi adresine benzer uzantılar ve bunu anımsatan yazımlar ( .com, .net, .org, .edu, -com, _com gibi) kullanamazsınız. Kullanıcı adlarınızda ancak, bu adların internet uzantıları olmayan halini kullanabilirsiniz. Örn: "sahibinden.com" bir kullanıcı adı olamazken, "sahibinden" olabilir.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI