Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 Android Cihazlarda Isınma Sorunlarına Çözüm Üretildi! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:15:54 + -


Android cihazlarının en büyük sorunlarından birisi de hiç kuşkusuz herkesin yaşadığı sorunlardan olan ısınma sorunudur.


 2017 Android Cihazlarda Isınma Sorunlarına Çözüm Üretildi! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Android cihazlarının en büyük sorunlarından birisi de hiç kuşkusuz herkesin yaşadığı sorunlardan olan ısınma sorunudur.

Milyonlarca android kullanıcısının şikayet ettiği bu sorunların altında yatan sebepler araştırıldığında genellikle kullanıcıların yaptığı hatalar ön plana çıkmaktadır. Android cihazların özellikle Samsung Galaxy S3, S4 serilerinde sürekli görülen ısınma problemi kronik bir arıza olabilmekteyken diğer amiral gemisi cihazlarda bu sorunla çok fazla karşılaşılmamaktadır. Cihazınız çok ısınıyor ise öncelikle yapmanız gerekenler;

·         Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları sürekli kontrol ederek sonlandırmanız gerekir. Fazladan Ram kullanımına sebep olan her uygulama ısınma sorununa yol açacaktır.

·         Sürekli sorun çıkartan uyarı veren ve bildirim sağlayan uygulamaların birçok bağlantı ile arka planda çalıştığı kesindir. Bu yüzden bu uygulamaların senkronizasyon ayarlarını değiştirerek uygulamanın daha az Ram harcamasını sağlayın.

·         Mobil veri sürekli açık olduğunda cihaz sürekli 3G ve hat üzerinden trafik sağlamaya çalışacağa için fazladan ram harcayacaktır. Bu da cihazda ısınma problemine yol açacaktır.

·         Cihaz şarjdayken oyun oynamak, herhangi bir işlem yapmak, telefonla konuşmak cihazın fazla ısınmasına sebep olacaktır. Cihaz bir yandan şarj edilmeye çalışırken bir yandan şarj yiyecektir ve bu da elektronik cihazların ısınmasındaki en büyük sebeplerden birisidir.

·         Sürekli kullandığınız uygulamaları kullanırken daha fazla ısındığını hissediyorsanız uygulama ayarlarını kontrol ederek başka uygulamalar ile arasında bir senkronizasyon olup olmadığına bakarak varsa senkronizasyonu iptal ediniz. Böylece uygulama eskisi gibi çalışacak ve daha az ram kullanacaktır.

·         Birçok uygulamayı bir anda kullanmaya çalışmayın. Menü üzerinden bir uygulamadan çıkış yapmadan başka bir uygulamaya girdiğinizde cihaz işlem yapma hızına bağlı olarak Ram kullanımını artıracak bu da cihazın fazla ısınmasına sebep olacaktır.

·         Telefonu sürekli olarak cebinizde taşıyorsanız ve çok ısındığını hissediyorsanız. Ara ara çıkararak hava almasını sağlayın. Böylece dışarıdan ısınmaya karşı bir önlem almış olursunuz.

·         Sürekli takılma, donma, ısınma sorunları yaşadığınız cihazı mutlaka teknik servise gönderiniz.

·         Telefonunuzun işlemci sıcaklığını kontrol edecek uygulamalar yükleyerek çok ısındığında size uyarı vermesini sağlamanız gerekmektedir. Bu tür uygulamalar; clean master, ccleaner tarzında programlar ile hem gereksiz dosyalarınızı temizleyin hem de cihazınız ısındığında bu tür durumlara karşı size uyarılar vermesini sağlayın.

Android cihazlarda görülen ısınma problemleri karşısında yukarıdaki önlemleri aldığınızda cihazınızın daha fazla ısınmadığını görmekle birlikte en başta da bahsettiğimiz gibi bazı telefonların kronik arızalarından birisi olan ısınma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Eğer cihazınızda böyle bir sorun olduğunu düşünüyor iseniz üretici firmanın internet sitesinden veya operatör servislerinden ulaşarak böyle bir arıza durumunda cihazın değiştirilip değiştirilmediğini sorabilirsiniz. Isınma sorununun yaşandığı cihazlar patlama gibi sorunlar da doğurabileceği için kullanıcı güvenliği açısından firmalar bu durumlara çözüm üreterek kronik ısınma sorunu olan cihazları değiştirmektedir. 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI