Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 E-Okul veli bilgilendirme sistemine (VBS) nasıl giriş yapılır? - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:19:46 + -


TEOG Sonuçlarını Öğrenme! - E-Okul veli bilgilendirme sistemine (VBS) giriş yapıp TEOG Sonuçlarına bakmak çok basit hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sunduğu bu hizmetler sayesinde çocuğunuzun derleri hakkında birçok bilgiye ulaşıyorsunuz. Bunların başında öğrenci not, devamsızlık ve sınav sonuçları yer almakta. Detaylar haberimizin devamında...


2017 E-Okul veli bilgilendirme sistemine (VBS) nasıl giriş yapılır? - 10 Nisan 2017 Pazartesi

TEOG Sonuçlarını Öğrenme! - E-Okul veli bilgilendirme sistemine (VBS) giriş yapıp TEOG Sonuçlarına bakmak çok basit hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sunduğu bu hizmetler sayesinde çocuğunuzun derleri hakkında birçok bilgiye ulaşıyorsunuz. Bunların başında öğrenci not, devamsızlık ve sınav sonuçları yer almakta. Detaylar haberimizin devamında...

TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

TEOG 1. SINAVI BİTTİ !

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapıldı. Sınava 1 milyon 190 bin 826 öğrenci başvurmuştu.Birinci gün oturumunda adaylara sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yöneltildi. Ortak sınavlar, Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de aynı anda başladı ve saat 12.00'de sona erdi.Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı.

TEOG 2. SINAV NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

İstediği liseye girebilmek için TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler, 2016-2017 eğitim öğretim yılı ilk dönem TEOG sınavının ilk oturumuna bugün girdi. Yaklaşık 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG'un ikinci oturumu yarın gerçekleştirilecek.Sınav, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak, teneffüs araları ise 30 dakika olacak.Ortak sınavın yarınki ikinci oturumunda adaylara, fen bilimleri, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sorular yöneltilecek.Öğrenciler her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli 20 soruluk testlerden sorumlu olacak. Her bir ders için sınav süresi 40 dakika olacak. TEOG ikinci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

2015 YILI TEOG DETAYLARI:

Milli eğitim Bakanlığı’nın dijital eğiti hizmetleri Türkiye’de öğrencilerin daha çağdaş ve daha modern standartlarda eğitim yaşamlarını tamamlayabilmeleri sağlanıyor. Eğitimde modernizasyon ve yenileme çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği ve aktif olarak kullandığı çok sayıda eğitim projesi bulunuyor. Bu projeler arasında interaktif ve güncel yapısı ile E-Okul sistemi projesi öne çıkıyor. Çok uzun süredir Türkiye’deki eğitim sistemi içerisinde aktif olarak rol alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrencilerin velilere, en güncel not ve devamsızlık bilgisi gibi güncel eğitim verilerinin aktarılmasını sağlıyor. Özellikle de dijital teknolojilerin hayatın her alanında kendisine aktif olarak yer bulduğu bugünlerde velilerin, interneti aktif olarak kullanıyor olması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dijital platform üzerinde hizmete sunulan bu E-Okul sistemi oldukça önemli bir avantaj ve kolaylık getiriyor. Günümüzde veliler, internete erişim sağlayabildiği her yerden sadece dakikalar içerisinde çocuklarının okuldaki en güncel durumuna ilişkin olarak ayrıntılı ve güncel bilgiler alabilme imkanına sahip olabiliyor.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi vatandaşların çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde çocuklarının en güncel okul durumunu ayrıntılık bir şekilde inceleyebilmelerine yardımcı oluyor. İnternet üzeride yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sistemi iki aşamadan oluşan sanal bir eğitim hizmeti olarak uzun yıllardır, Türk eğitim sisteminde önemli bir rol üstleniyor. Dijital platform üzerinde yer alan E-Okul sistemi özellikle de tüm Türkiye’deki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitim gören her bir öğrencinin eğitim bilgileri yer alıyor. Öğrencilerin tüm güncel eğitim bilgilerinin bulunduğu E-Okul sistemindeki bilgiler, E-Okul yönetim bilgi sistemi aracılığı ile öğretmen ve okul idarecileri tarafından gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim sistemi içerisinde çok daha aktif ve çok daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sistemi tüm Türkiye’deki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarını kapsayan, her öğrencinin kendisine ait özel eğitim dosyasının bulunduğu ve düzenli olarak güncellenmekte olduğu merkezi bir sanal eğitim sistemidir.

Günümüzün modern internet teknolojisi sayesinde veliler dijital platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasına e-okul.meb.gov.tr adresinden kolaylıkla erişim sağlayabiliyor. Bu sebeple de günümüzde veliler tarafından da dijital platform üzerinde yer alan bu Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemi son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Veliler, kolaylıkla erişim sağlayabildikleri veli bilgilendirme sistemi giriş bölümünde çocuklarının T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile birlikte sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterlerini girerek, sisteme giriş yapabiliyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde veliler tarafından not bilgisi, karne bilgisi, devamsızlık bilgisi, haftalık ders programı, derslerine giren öğretmenler, aldığı dersler, sınav tarihleri, sözlü notları, sınav sonuçları, değerlendirme raporları ve başarı belgeleri gibi son derece önem arz eden eğitim verileri en güncel halleri ile görüntülenebiliyor. Böylelikle veliler, okula gitmek zorunda kalmadan son derece pratik bir şekilde velisi olduğu öğrencinin genel okul durumu hakkında bilgi alabiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte öğrencilerin okul ve not bilgilerini internete erişim sağlanabilen her yerden en kolay ve en hızlı şekilde öğrenebilme imkanına sahip olunabiliyor olması öğrencilerin okul durumları ve başarılarının daha yüksek seviyelere çıkartılabilmesi için gerekli olan veli desteğini de alabilme imkanı sunuyor. Bu durum Türkiye’deki eğitim kalitesinin ve başarısının çok daha yüksek seviyelere ulaştırılabilmesine yardımcı oluyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI