Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 EBA öğrenci girişi nedir. Eba Öğretmen Şifresi nasıl alınır? - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 15:33:36 + -


EBA öğrenci girişi hakkında nasıl olduğu ve neler sunduğu ve nasıl giriş yapılacağı hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.


2017 EBA öğrenci girişi nedir. Eba Öğretmen Şifresi nasıl alınır? - 10 Nisan 2017 Pazartesi

EBA öğrenci girişi hakkında nasıl olduğu ve neler sunduğu ve nasıl giriş yapılacağı hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

 

Eğitim Bilişim Ağı olarak geliştirilen EBA sistemi sayesinde öğrenciler ve öğretmenler için bir sayfa açıldı. Öğrenciler EBA'da dersler ve sınavlarla ilgili, konu anlatımları, çıkmış sorular, videolu anlatımlar, sesli anlatımlar ve daha birçok konuya hızlı erişim sağlayabiliyorlar.

 

EBA GİRİŞ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

 

 

Öğrenciler EBA şifresini öğretmenleri aracılığı ile alabiliyorlar. Öğretmenler ise MEBbis sistemine girip EBA şifresi alabilirler. Özel okul öğretmenleri ise e-okul şifreleri ile EBA sisteminden şifre temin edebilirler.


Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar. Şifresiz yapılabilen tüm işlemleri gerçekleştirebilirler. 

 

 

Eba Öğretmen Şifresi nedir? Eba Öğretmen Şifresi nasıl alınır? Eba Öğretmen Şifresi alma.
 

EBA  öğretmen şifresi nasıl alınır? Eba öğretmen kayıt nasıl yapılır? Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğretmen ve öğrenciler için geliştirilen sosyal bir eğitim platformudur.Hâlen test aşamasında olan ve içerik ekleme çalışmaları devam eden platformun üyelik hizmetlerine bağlı hizmet veren kısımları şu an için sadece Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlere açıktır. 

 

MEBBİs giriş bilgilerine ihtiyaçları vardır. MEBBİS üzerinden giriş yapıldıktan sonra şifre oluşturulur. EBA şifre değiştirme ya da sıfırlama işlemi de aynı şekilde olmaktadır. Eğer şifrenizi unuttuysanız MEBBİS üzerinden giriş yaparak yeni şifre oluşturduğunuzda şifreniz sıfırlanmış olur. Artık yeni şifrenizle EBA'ya giriş yapabilirsiniz.

 

 

 Eba Öğretmen Şifresi Nasıl Alınır? Eba Öğretmen Kayıt

 

 

EBA Öğretmen Şifresi Alma

 

 

Tüm Resmi Okullar ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri MEBBİS sayfasına ulaştıktan sonra‘’ Yönetici Modülüne’’ giriş yapın.

 

 

Yönetici Modülüne giriş yapıldığında; İlgili yerler doldurulacak ve açılan pencere de sağ kısımda kuruma ait olan DynEd şifresi almak için uyarı yazısının üzerine gelinecek ve ardından işlem gerçekleşecektir.

 

 

Kurum şifresini aldınız.

 

 

• Elinizdeki şifre İl veya İlçe şifresi ise sadece bu kısımlarda gözlem ve değerlendirme yapmak için kullanabilirsiniz herhangi bir müdahalede bulunamazsınız.

 

• Bu şifreyi sadece ilgili kişiler ile paylaşımı mümkündür.

 

EBA Hakkında

 

 

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğretmen ve öğrenciler için geliştirilen sosyal bir eğitim platformudur. Hâlen test aşamasında olan ve içerik ekleme çalışmaları devam eden platformun üyelik hizmetlerine bağlı hizmet veren kısımları şu an için sadece Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlere açıktır.  

 

 

İleride tüm öğretmen, öğrenci ve velilere açılması planlanan EBA’dan üye olmaksızın da faydalanabilir, öğretici videolar izleyip görselleri tarayabilirsiniz. Dergi indirip okuyabilir, ses dosyalarını dinleyip haberlerinizi görebilirsiniz. E-içerik kısmındaki 'öğretmenler için' bölümü hariç EBA’nın her dosyasına ulaşabilir, bilginizi arttırıp öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

 

 

Eğitim Bilişim Ağı (EBA)

 

 

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

 

 

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA,  sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.

 

 

MEB ve içeriklerini paylaşmaya gönüllü eğitim firmaları tarafından hazırlanan pek çok dijital kaynak EBA’da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler de ürettikleri içerikleri sunma imkânı bulabileceklerdir.  Böylece bir kaynak havuzu oluşturulmuş ve öğrenmeye hevesli herkesin kullanımına sunulmuş olacaktır. Bu da eğitimin kapılarını bütün insanlara açıp dört duvar dışında da gerçekleştirilmesine zemin sağlayacaktır.  Yani eğitim hayatın ayrılmaz bir parçası olacaktır.  Öğrencilerin ezberci zihniyetten kurtularak kendi başına karar verebilen ve kendi kendine öğrenebilen bireyler olmasını sağlayacaktır. Ayrıca öğrenciler EBA çatısında buluşunca Türkiye’nin her bir köşesindeki akranlarıyla iş birliği yapmış ve ekip çalışmasını öğrenmiş olacaktır. Öğretmen merkezli eğitimden sıyrılıp öğrenci merkezli eğitimin hayata geçirilmesi daha da kolaylaşacaktır. Bu da ezberci zihniyetten uzak, iyi hazırlanmış kaynakları süzüp araştıran, yorumlayan ve bilgiden bilgi üretebilen bireylerin yetiştiği bir ülkenin temellerinin atılmasına yardımcı olacaktır.  

 

 

Ayrıca veliler de çocuklarına verilen eğitimin niteliğini EBA üzerinden takip ederek görebilecek, eğitimin iyileşmesine ve kalitesine katkıda bulunabilecek ve böylece eğitimde eskisinden daha fazla rol almış olacaklardır. Artık toplum olarak eğitim bizlerin sorumluluğunda olacak, katkılarımızla büyüyecek ve kendi geleceğimizi şekillendirme imkânını değerlendirmiş olacağız.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI