Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 En Çok Kullanılan Android Mesajlaşma Uygulamaları ! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:30:21 + -


Ülkemizde ve dünyada android tabanlı cihazlarda sms'in yerini mesajlaşma uygulamaları almıştır. Bu uygulamalarda mesajlaşmanın yanı sıra ses alma, gönderme, konum gönderme, video gönderme, fotoğraf gönderme ve alma gibi daha birçok özelliğe imkan tanınmaktadır. Sizler için 2015 yılının en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarını derlediğimiz bu yazımızda hangilerinin daha avantajlı olduğunu seçebileceksiniz.


2017 En Çok Kullanılan Android Mesajlaşma Uygulamaları ! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Ülkemizde ve dünyada android tabanlı cihazlarda sms'in yerini mesajlaşma uygulamaları almıştır. Bu uygulamalarda mesajlaşmanın yanı sıra ses alma, gönderme, konum gönderme, video gönderme, fotoğraf gönderme ve alma gibi daha birçok özelliğe imkan tanınmaktadır. Sizler için 2015 yılının en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarını derlediğimiz bu yazımızda hangilerinin daha avantajlı olduğunu seçebileceksiniz.

Whatsapp Messenger

Whatsapp messenger son geliştirmelerin de ardından dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Whatsapp messenger facebook tarafından satın alınmasının ardından birçok yeni özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Whatsapp messengerda mesajlaşmanın yanı sıra ses, fotoğraf, video, konum gibi özellikleri alıp gönderebilme imkanına sahipsiniz. Bu tür geliştirmelerle birlikte whatsapp kullanımı hem dünyada hem de ülkemizde artmaya başlamıştır.

Facebook Messenger

Facebook messenger uygulaması facebook ile bağlantılı çalışan bir uygulama olmasına rağmen son zamanlardaki sızmalara göre facebook uygulamasının diğer mesajlaşma uygulamaları gibi dünyaya açılması ve temassız olması yönünde belirtiler var.  Yani facebook messenger üzerinden dünyanın bir ucundaki tanımadığınız ve arkadaşınız olmayanlar ile tanışma imkanına sahip olabileceksiniz. Facebook messenger'ın son özelliklerine bakacak olursak ses gönderme ve alma özelliği eklendi. Konum gönderme ve alma özelliği eklendi. Ayrıca facebook messenger üzerinden görüntülü konuşma özelliği eklenerek facebook mesajlaşma uygulamalarına fark atmaya başlamıştır. İfade paketleri, geliştirilebilir mesajlaşma içi uygulama desteği de sunan facebook messenger kullanım oranı olarak bir hayli artış yaşamıştır.

Skype

Skype uygulaması Msn messenger'ın yerini alan ve dünyada genellikle bilgisayar platformları üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. Skype üzerinden ilk günden bu yana görüntülü konuşma imkanına sahip olmakla birlikte skype'ın grup sohbetleri ve daha birçok özelliğini mobil platformlara aktarılmasından bu yana kullanabilmekteyiz. Skype çağrı uygulaması olarak gündeme gelen ilk uygulamalardan birisidir. Telefonunuzdan rastgele numara çevirerek bile görüşme yapabilme imkanı sunan skype en gelişmiş mesajlaşma ve iletişim uygulamalarından birisi olarak android, ios tabanlarda kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

WeChat

Wechat sıra dışı özellikleri ile ön plana çıkan ve çıktığı ilk andan itibaren ilgi odağı olan bir uygulamadır. Wechat uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik ise özgürlükçü bir anlayış ile tasarlanması ve anlık mesajlaşmaya değer vermesidir. Wechat sallama özelliği kullanıcıların ilgisini çekmede en büyük faktör olmuştur. Sallama moduna alıp cihazı salladığınızda sizinle aynı anda bu işlemi yapan kişiyle sizi karşılaştırıyor ve iletişim kurmanızı sağlıyor. Aynı zamanda wechat üzerinden sesli mesajlaşma, video araması ve grup sohbeti yapabilme gibi özellikler de gelmesiyle birlikte ilgi odağı olmaya başlamıştır. Wechat üzerinden oyun oynama özelliği ise kullanıcıların uygulamayı kullanma süreleri ve mesaj beklerken sıkılmamaları için tasarlanmış özellikler arasında yer alıyor. Böylece wechat kullanıcıların en sevdiği anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olmayı başarmıştır.

Line

Line, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yine en çok kullanılanlar listesinde yer alan uygulamalardan birisidir. Ülkemizde line kullananların sayısı her geçen gün artmaya başlamıştır. Bu uygulamanın sıra dışı yanı ise facebook, skype ve whatsapp gibi uygulamaların birleşimi olarak görünmektedir. Line uygulamasında da diğer uygulamalar gibi sesli mesaj, görüntülü arama, etiket, konum ve fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor. En önemlisi ise kendinize ait bir zaman tünelinizin olması ve burada facebook gibi durum güncellemeleri yapabilmeniz. Kişi listesi grup sohbetleri açısından da Skype'a oldukça benzeyen bu uygulama ile grup sohbetleri oldukça fazla kullanılmaktadır.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI