Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 Evlere ek iş firmaları araştırırken dikkat ! Ev hanımları için kazancı yüksek işler - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:17:41 + -


Kendi işini kurmak isteyenler için getirisi yüksek iş modellerinden biri olan istiridye mantarı yetiştiriciliği son yıllarda talep görmeye başladı.Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları ek iş fırsatlarına büyük ilgi gösteriyor. Bazı ek işlerin kazancı gerçekten çok düşük ve çok zaman alıyor.


2017 Evlere ek iş firmaları araştırırken dikkat ! Ev hanımları için kazancı yüksek işler - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Kendi işini kurmak isteyenler için getirisi yüksek iş modellerinden biri olan istiridye mantarı yetiştiriciliği son yıllarda talep görmeye başladı.Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları ek iş fırsatlarına büyük ilgi gösteriyor. Bazı ek işlerin kazancı gerçekten çok düşük ve çok zaman alıyor.

 

Yüksek yatırım maliyeti gerektirmeyen, teknik  açısında zor bir yanı bulunmayan istiridye mantarında yüksek verimin yakalamak mümkün olabiliyor.

Pazar sorunu bulunmayan istiridye mantarına büyük şehirlerden, hallerden, semt pazarlarından, market zincirlerinden talep oldukça fazla.

Ham maddesi ithal olan istiridye mantarı birtakım işlemler sonucu kompost haline getiriliyor. Delikli poşetlerin içine doldurulan kompost 23 derece sabit sıcaklıktaki kapalı ortamda 21 gün bekletildikten sonra mantarların filizlenmeye başlaması sonrası buharla nemlendirme yapılıyor. İstiridye mantarı 28 günde toplanabilir duruma geliyor. Bu mantar türü yılın 7 ayı üretilebiliyor.

Pazarlarda 5-10 lira arasında alıcı bulan istiridye mantarı, büyük marketlerde kilogramı 20 liraya kadar çıkıyor.

Yağ oranı sıfıra yakın olan istiridye mantarı  protein olarak da kırmızı ete eş değer. Kırmızı ete alternatif besin ögesi olarak ilerleyen dönemde daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.

Evlere ek iş firmalar araştırırken dikkat

Evde ek iş yaparak gelir elde etmek isteyenlerin birçoğu internet üzerinden evlere iş veren firmalar ya da kişiler ile ilgili araştırmalar yapıyor.

Peki, eve ek iş alarak kazanç elde etmek isteyenler nelere dikkat etmeli?

Firmalar genelde evlere direkt iş vermez. Aracılar ile çalışır. Onlar da evde ek iş yapabilecek kişiler bularak firmaya ait işlerin istenilen sürede, minimum hatayla yaptırılmasını sağlar. Bu noktada hem aracı hem de ek iş alan kişiler kazanmış olur.

Bu noktada aracılar işi yapanlardan daha fazla kazanç elde eder. Çünkü kar yapmak açısından kişilere iş başına ödedikleri ücretler düşüktür. Fiyatlandırma genelde 1000 adet üzerinden yapılır. İşin türüne göre verilen ücret 3-5-7-10 olabilir. Bu yüzden eve iş almak isteyenlerin kazancı yüksek işleri tercih etmesinde fayda var. Aksi takdirde hem kazancınız çok düşük olacak hem de zamanınız boşa gidecek.

Eve ek iş almak isteyenler internet üzerinden araştırma yaparken dikkatli olmalı. Evlere iş verdiğini söyleyen kişiler güvenilir olmayabilir, ödemenizi zamanında yapmayabilir ya da geciktirebilir. Bu da iş yapma motivasyonunuzu önemli ölçüde etkiler.

Ek iş ararken çevrenizdeki güvenilir kişilerin yardımı ile iş verenlere ulaşmanız daha faydalı. Böylece kafanız rahat olur, ödemenizi zamanında alırsınız.

Ayrıca internette iş fikirleri ile ilgili içeriklerin yer aldığı sitelerin yorum kısmına direkt cep telefonu numaranızı bırakmayın, suistimal edenler olabilir. Sadece mail adresinizi bırakın.

Size yakın yerlerden iş almaya çalışın. Mümkünse işini yaptığınız firma hakkında bilgi sahibi olun.

Ev hanımları için kazancı yüksek işler 

Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları ek iş fırsatlarına büyük ilgi gösteriyor. Bazı ek işlerin kazancı gerçekten çok düşük ve çok zaman alıyor.

Ev hanımlarının günlük hayatta temizlik, bulaşık, çamaşır, alışveriş, çocuk bakımı, yemek gibi işleri de yaptığını düşünürsek kazancı daha yüksek ve çok fazla zaman almayan iş fikirlerine yönelmelerinde fayda var.

Ev hanımları için 5 ek iş önerisi

Evde yemek yapmak: Çalışanlar ve yalnız yaşayanlar için evde yemek yapıp satmak getirisi yüksek işlerin başında geliyor. Haftalık ya da aylık bir menü oluşturarak evde yemek yapabilirsiniz. Fiyatlandırmayı malzeme hariç ya da malzeme size ait olacak şekilde günlük, haftalık aylık yapabilirsiniz.

Evde pasta yapmak: Pasta yapımı konusunda becerileriniz iyiyse doğum günü, çay günü, nişan, sünnet vb. organizasyonlar için sipariş usulüyle pasta yapabilirsiniz. Pasta yapımı getirisi yüksek olan ek iş fikirlerinden biri. Yaptığınıza pastalara görsel açıdan zenginlik kattığınız takdirde daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden sipariş almak ve pasta resimlerini paylaşmak için Instagram'ı kullanabilirsiniz.

Evde nikah şekeri yapmak: Nikah şekerleri son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Evlenecek olanlar, yeni bebek dünyaya getirenler organizasyonlarında nikah şekeri dağıtmaya büyük önem veriyor. Piyasada birçok nikah şekeri modeli mevcut olsa da yaratıcı nikah şekerleri ile bu pastadan pay kapabilirsiniz. Nikah şekeri malzemeleri ile ilgili ihtiyaçlarınızı toptan olarak alabilirsiniz ve çevrenizden talep alarak işe başlayabilirsiniz.

Evde telefon kılıfı yapmak: Akıllı telefon kullanımının hızla artması ile birlikte telefon kılıflarına talep de artmaya başladı. Piyasada birçok telefon kılıfı modeli satışa sunulsa da kullanıcılar daha kişiselleştirilmiş modelleri tercih ediyor. Evde telefon kılfıı yapmak için çok ucuza boş silikon telefon kılıflarını ve süsleme malzemelerini alarak işe başlayabilirsiniz. Evdeki mevcut malzemelerle de süsleme yapabilirsiniz.

Evde çanta ve takı yapımı: Bayanların vazgeçemediği aksesuarların başında gelen çantalar ve takılar her zaman ilgi görüyor. El becerileriniz iyiyse farklı takı modelleri ortaya çıkararak kendinize bir pazar oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra toptan ucuza çanta alabilir, bu çantaları süsleyerek farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca keçe kumaş kullanarak da çanta modeller üretebilirsiniz.

Bu iş modellerin her zaman geleceği var. 1000 adet yaptığınızda 3-5 TL alacağınız işlere göre hem daha kazançlı hem de üretkenliğinizi öne çıkarmak açısından faydalı.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI