Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 Fuatavni kadın mı? Fuatavni nin kimliği şaşkına çevirdi! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 15:37:59 + -


Fuatavni hesabının seçimden sonra ortadan kaybolmasının ardından, yeni bir fuatavni vakası ortaya çıktı. Dişi fuatavni çakma çıktı, gerçek fuatavni ortalardan kayboldu. Peki kimdir bu fuatavni? İşte detaylar...


2017 Fuatavni kadın mı? Fuatavni nin kimliği şaşkına çevirdi! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

 Fuatavni hesabının seçimden sonra ortadan kaybolmasının ardından, yeni bir fuatavni vakası ortaya çıktı. Dişi fuatavni çakma çıktı, gerçek fuatavni ortalardan kayboldu. Peki kimdir bu fuatavni? İşte detaylar...

 

 

Genel Seçimleri'nde sandıktan çıkan sonuç Paralel Çete'yi yıktı! Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'in sanal alemdeki sesi olan Fuat Avni, seçimden sonra sırra kadem bastı! Yazdığı her şey yalan çıkınca tatile kaçtı. Fuat Avni'nin yalanları patlayınca Gülenciler'in pohpohlamasıyla yeni bir isim ön plana çıkarıldı. Kullanıcı adı @caapulcukiz olan ve profil resimlerinde Gezi olaylarının simge fotoğrafları bulunan Simge Ekici isimli kullanıcı uzun süredir aktif olmasına rağmen, Fuat Avni'nin yerle bir olmasından sonra gündeme taşındı. Söz konusu hesap Gülenciler tarafından sosyal medyada tanıtıldı. Böylece takipçi sayısı arttırıldı.

DİŞİ FUAT AVNİ, ÇAKMA ÇIKTI

Çapulcu ve Gezi göndermeleri ile kısa sürede ilgi gören ve tüm hükümet karşıtı cepheyi kucaklayan Simge Ekici kısa sürede Fuat Avni etkisi oluşturmayı başardı. Ancak söz konusu hesabın foyası da kısa sürdü. Simge Ekici olarak gösterilen kadının kullandığı fotoğraftaki kişi Demokrat Parti'den milletvekili olan İtalyan siyasetçi Maria Elena Boschi'den başkası değildi. Gezi simgelerini kullanarak ulusalcı kanat ve gençler arasında etkin olmaya çalışan hesapta sürekli Gülen örgütüne karşı yapılan operasyonlar anlatılıyordu. Hesabın Fuat Avni gibi bir dil kullanarak Cumhurbaşkanlık makamına yönelttiği iftira dolu suçlamalar kısa sürede takipçilerin dikkatini çekti. Kullanıcıların bu dikkati Simge Ekici'nin çapulcu değil de çakma bir Fuat Avni olduğunu ortaya koydu ve Gülenciler'in planı bozuldu.

Bu iddia o kadar dillendirildi ki, soru önergesi bile verildi. En son TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerince, Bülent Arınç'a "Fuat Avni kimdir?" diye soruldu. "Bilmiyorum. Bilsem ben de hesabını göreceğim de, bilmiyorum. Evliya gibi adam... Hızır mıdır İlyas mıdır bilemiyorum... Adamı meşhur etmeyelim Allah aşkına. Kimse kim..." diye yanıtladı.

Ana Muhalefet


Ana muhalefet partisi CHP'yi AK Parti'ye muhalefet edememekle suçlayan Emine Ülker Tarhan, "Türkiye’nin ana muhalafeti, şu anda kim olduğunu bilmediğimiz Fuat Avni diye birisi! Nasıl bu hale gelebildik biz?" diyordu.

Kerim Gün


İddiayı ilk ortaya atan, AKP yanlısı kulis ve istihbarat bilgileri veren @yesiloperasyon adlı hesap oldu. @yesiloperasyon'dan sonra bu kez gazeteci Furkan Haykır aynı iddiayı dile getirdi. Gazeteci Kerim Gün'den ise jet cevap geldi. Kerim Gün, "AKP'lileri titreten @fuatavni hesabı ile kurulabilecek tek irtibatım twitter'dan takip eden 503 bin küsur kişiden biri olmaktır" diye yazdı.
Hayrunnisa Gül mü?


Abdullah Gül'ün görev süresi bitiminde haksızlıklara maruz kaldıklarını söyleyen Hayrunnisa Gül, "Şimdi ben de susuyorum, ama fazla susmayacağım; asıl intifadayı ben başlatacağım" deyince, Ahmat Hakan köşesinden bombayı patlattı ''Fuat Avni, Hayrunnisa Gül olmasın?''

Abdülkadir SelviMüjde Ar, bir röportajda "Bazı geceler “Acaba Abdülkadir Selvi, Fuat Avni olabilir mi?” diye düşünmeden duramıyorum." deyince, fitili tutuşturuverdi. Bir kısım olayı ti'ye alırken, bir kısım da ciddiye alıp kanıtlar ortaya sürerek doğrulamaya çalıştı.

Fethullah Gülen mi?

Bir dönem Fethullah Gülen'in yakın arkadaşlarından olan Latif Erdoğan'dan açıklama geldi.
Erdoğan köşesinde, gündemi etkileyen paylaşımlar yapan Fuat Avni hesabının gerçek sahibinin Fethullah Gülen olduğunu yazdı.

Kalabalık Bir Grup mu?

İstihbarat uzmanı Cahit Dilek'in, kim olduğunu bildiğini iddia ettiği Fuat Avni ise biraz kalabalık. Dilek'e göre Fuat Avni, AKP'nin beynine yakın politikacılar ve bürokratlar ile kimliklerini dışa vurmayan polis, istihbaratçı ve askerlerden oluşan bir grup.

Mahmut Tanal mı?Mahmut Tanal, "Fuat Avni kimdir?" diye soran basın mensuplarına, "Bunu iktidar bilmiyorsa ben nereden bileyim. Ancak, Fuat Avni benim diyebilirim” dedi

Danışman mı?

Fuat Avni, sürekli kendisinin üst düzey danışman kadrosunda olduğuna işaret eden kelimeler sarf ediyor. Bu hedef şaşırtma gibi görünse de özel danışman toplantılarından bilgi vermesi akıl karıştırıyor. Medyadan da olmak üzere bir çok insan, Fuat Avni'nin yakın danışmanlardan biri olabileceğini iddia ediyor.

Yiğit Bulut mu?


Geçmişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok ağır yazılarla eleştiren Yiğit Bulut'un hızlı bir manevrayla önce iyi bir Ak Partili, ardından da danışmanlığa geçmesi bazılarınca şüpheli bulunmakta. Bu komplo teorisine göre ise Bulut aslında değişmedi; sadece Fuat Avni'ye dönüştü.

Angela Merkel mi?

Bu çılgın iddia da MHP Milletvekili Lütfü Türkkan 'dan. Twitter hesabından önce "@Fuatavni'nin değişik zamanlarda, değişik yerlerde çekilmiş fotoğrafları ve ismini açıklıyoruz. Az bekleyin.." şeklindeki mesajı ile merak uyandıran Türkkan, sonraki tweetinde "Türkiye'yi dinledik, dinleyeceğiz" diyen Alman Başbakan Merkel'in fotoğrafını paylaşarak, @Fuatavni'nin Merkel olduğunu iddia etmişti.

Emre Uslu mu?

Uzun süredir, bir çok kere Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında, bu tür iddialar yapılıyordu. Yakın zamanda hükümete yakın gazetelerin aynı anda, aynı manşetle ortaya attığı "Fuat Avni, Emre Uslu'dur" iddiası tekrar gündeme oturdu.

Emre Uslu'nun Fuat Avni olduğuna dair ortaya konulan delillerdeki basit hatalar yüzünden, bu haberler çok itibar görmedi. Bu manşetlerde Fuat Avni'nin gazeteci Uslu olduğu iddia edilmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ''Fuat Avni kimsen erkek gibi çık ortaya'' çağrısı da muhtemelen '' Fuat Avni kim?'' sorusunun cevabının, bir süre daha zihinleri meşgul etmeye devam edeceğini gösteriyor. 


Etiketler :
Serpil Derya Isik / 10-01-2017 23:25:00

Bu ne rezil bir haber! Belliki RTE tarafindan satin alinmissiniz.FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI