Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 Her Telefonda Bulunması Gereken Android Uygulamalar - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:01:30 + -


Sosyal medya ve internet kullanımının hat safhaya çıktığı günümüz teknolojisinde android cihazların kullanım oranı en üst düzeyde. Ülkemizde android kullanıcılarının cihazlarına baktığımızda en çok kullanılan ve gerekli olarak görülen uygulamaları sizler için derledik. En çok kullanılan iletişim ve eğlence uygulamalarını bu yazımızda sizlere tanıtacağız.


2017 Her Telefonda Bulunması Gereken Android Uygulamalar - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Sosyal medya ve internet kullanımının hat safhaya çıktığı günümüz teknolojisinde android cihazların kullanım oranı en üst düzeyde. Ülkemizde android kullanıcılarının cihazlarına baktığımızda en çok kullanılan ve gerekli olarak görülen uygulamaları sizler için derledik. En çok kullanılan iletişim ve eğlence uygulamalarını bu yazımızda sizlere tanıtacağız. 

·         Swarm

Swarm uygulaması ülkemizde en çok kullanılan uygulamalar listesinde yer almaktadır. Bu uygulama önceleri forsquare olarak çalışmaktaydı. Daha sonra forsquare uygulamayı geliştirerek facebook ve diğer sosyal ağlar ile senkronize ederek swarm yardımcı uygulamasını tasarladı. Bu uygulamanın android cihazlara girmeye başlamasından sonra swarm uygulaması günümüzde hemen her android cihazda bulunan oldukça başarılı bir uygulama haline geldi. Swarm uygulamasının çalışma prensibi ise gps ile senkronize bir şekilde gidilen mekanlarda check in yani yer bildirimi yapmaya olanak tanımasıdır. Swarm aslında gidilen mekanlarda check in yapan herkesin birbirine ulaşabilmesini sağlasa da uygulamanın temellerini atarken düşünce olarak gidilen mekanların değerlendirmesini yapmak ve kullanıcılara bu konuda bilgi vermek olarak adlandırmaktaydı.

Swarm'da Nasıl Check İn  Yapılır?

Swarm'da check in yapabilmek için öncelikle telefonunuza google play üzerinden veya appstore'dan uygulamayı indirip kurmalısınız. Swarm en başta sizlere facebookla mı yoksa normal kullanıcı kaydıyla mı giriş yapacağınızı soracaktır. Facebook ile giriş yaptığınız taktirde buna bağlı olarak instagram kullanıcı adınızı da profilinize otomatik olarak yansıtacaktır.  Swarm'da yaptığınız check in'ler arkadaş listenizdekilere görünürken aynı zamanda yaptığınız yerde check in yapan arkadaşınız olmayanlara da görünebilmektedir. Swarm'da bu şekilde arkadaş ekleyebilme olanağına sahipsiniz. Aynı zamanda swarm profilinde facebook messsenger'i bulunan kişilerle doğrudan mesajlaşabilme iletişim kurabilme imkanına sahipsiniz.

Whatsapp Messenger

Whatsapp messenger son yıllarda en çok kullanılan iletişim uygulamalarının başında gelen bir uygulamadır. Mesajlaşmanın yanı sıra sesli mesaj, fotoğraf, video, sesli arama özelliklerine sahip olan whatsapp messenger çoklu platform desteğine de sahip olan bir uygulama olmuştur. web.whatsapp.com üzerinden whatsapp messenger'ın web sürümünde oturum açabilme imkanınız var. Whatsapp messenger ülkemizde hemen her android cihazda bulunan uygulamalardan birisidir. Google play, appstore ve whatsapp'ın kendi sitesinden diğer işletim sistemleri için whatsapp messenger yükleyebilirsiniz.

Facebook Messenger

Facebook messenger facebook'a bağlı olan ve şimdilerde dünyaya açılmayı planlayan geliştirmeleri devam eden bir mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook messenger birçok sosyal ağ ile senkronize çalışmakla birlikte en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. Facebook messenger üzerinden görüntülü arama, sesli arama, ses gönderme, dosya gönderme, fotoğraf gönderme, konum gönderme gibi daha birçok işlemi gerçekleştirmekle birlikte şimdilerde farklı emoloji paketleri alma, uygulama içi geliştirme imkanı da sunulmaya başlanmıştır. Aynı zamanda ileriki dönemlerde facebook messengerdan oyun da oynayabileceğiniz söylenmektedir.

İnstagram

İnstagram, facebook tarafından satın alınmasından bu yana en çok kullanılan fotoğraf paylaşım ağlarından birisi haline gelmiştir. Facebook, twitter gibi ağlarla senkronize çalışan instagram uygulaması hemen her android ve ios tabanlı cihazda bulunan bir uygulamadır. Milyonları aşan kullanıcı sayısı ile instagram dünyaya açılmış bir uygulama haline gelmiştir. İnstagram'da 7 saniyelik kısa videolar ve dilediğiniz kadar resim paylaşabiliyorsunuz. Takipçi olup takip edilen olabiliyorsunuz. İnstagram üzerinden de fenomenlik yarışının başladığı son yıllarda birçok kişi çektiği ve paylaştığı fotoğraflar ile fark yaratmayı hedefliyor. Android cihazlar arasında en iyi kameraya sahip olan cihazlar da ilgiden nasibini alabiliyor. İnstagram'da dilerseniz fotoğrafı uygulama içerisinden çekebilirken dilerseniz çektiğiniz fotoğrafları galeriden seçip efekt ekleyerek yayınlayabiliyorsunuz. İnstagram hashtag prensibine dayalı çalışan bir uygulama olduğu için ilgilendiğiniz veya paylaşım yaptığınız fotoğraflara benzer fotoğrafları da arayıp bulabiliyorsunuz. Böylelikle hashtag kullanarak dünyaya açılabilme imkanı da sağlanmış oluyor.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI