Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 İhtiyaç Kredileri

Tarih: 02-01-2017 23:52:37 + -


2017 ihtiyaç kredilerinin hangi faiz oranları ile sunulacağı, vade sürelerinin değişip değişmeyeceği gibi konularda birçok durum merak edilmektedir. Birkaç ay öncesine baktığımız zaman, ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlarının %1,40 gibi seviyelere çıktığını, bankalar arasındaki çekişmede kendisini ön plana çıkarmak isteyen kurumların da ihtiyaç kredisi faiz oranlarını %1,25 gibi değerlere düşürdüğünü görmekteydik. Fakat, Aralık ayı faiz oranlarına baktığımız zaman, faiz oranlarının birçok banka için %1 seviyelerinin altında olduğunu görmekteyiz.


2017 İhtiyaç Kredileri

Ülkemizde kullanılan ürünlerin geneline baktığımız zaman, ithal ya da yurt dışı kaynaklı firmalardan temin edildiğini görmekteyiz. Bundan dolayı da, döviz piyasasında meydana gelen en ufak değişmelerin ürünler üzerinde anında etki yaptığını görmekteyiz. Son birkaç aylık döviz piyasası hareketlerine baktığımız zaman ise, Dolar ve Euro’da meydana gelen ciddi artışların, ülkemizdeki alım gücünde olumsuz bir etki yaptığını, tüketicilerin ise temel ihtiyaçlarını karşılamakta zaman zaman zorlandıklarını görmekteyiz. Bundan dolayı, bankalara giderek kredi başvurusunda bulunan kişiler, hem bugünkü ihtiyaçlarını karşılayabilmek hem de uzun bir süre daha kendilerine yetecek kredi bedellerini tahsil etmek için çabalamaktadırlar. Genellikle düşük miktarlardaki ihtiyaç kredileri ile karşılanan bu ihtiyaçlar, bakanlar kurulu kararları ile de desteklenmektedir. Çünkü, döviz piyasalarına yapılacak müdahaleler için düğmeye basan Merkez Bankası ve onun kararlarını destekleyecek olan bakanlar kurulu, faizlerin düşürüleceği yönünde bazı açıklamalarda bulunmuşturlar.

Bu açıklamaların ardından 2017 ihtiyaç kredilerinin hangi faiz oranları ile sunulacağı, vade sürelerinin değişip değişmeyeceği gibi konularda birçok durum merak edilmektedir. Birkaç ay öncesine baktığımız zaman, ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlarının %1,40 gibi seviyelere çıktığını, bankalar arasındaki çekişmede kendisini ön plana çıkarmak isteyen kurumların da ihtiyaç kredisi faiz oranlarını %1,25 gibi değerlere düşürdüğünü görmekteydik. Fakat, Aralık ayı faiz oranlarına baktığımız zaman, faiz oranlarının birçok banka için %1 seviyelerinin altında olduğunu görmekteyiz. Bankalar arasından örnek verilecek olursa, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası’nı örnek gösterebiliriz. %0,80 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sağlayan bu bankalar, 2017 ihtiyaç kredilerinde de en uygun koşulları sunmaya aday olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürekli olarak güncellendiğini ve güncel veriler ışığında tüketici odaklı değişen ihtiyaç kredisi faiz oranlarının, 2017 yılında daha uygun koşullara getirileceği de banka tüketicileri tarafından beklenen bir karardır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI