Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın2017 YENİ NESİL BANKACILIK - DİJİTAL BANKA ! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Tarih: 10-04-2017 16:27:09 + -


Yeni nesil bankacılık sistemi olan dijital bankacılık hayatımızda yer edinmeye başladı. Herhangi bir fiziki olarak şubesi olmayan bankacılıkta yeni bir çığır açan sektör, gün geçtikçe popülaritesini arttırmakta.


2017 YENİ NESİL BANKACILIK - DİJİTAL BANKA ! - 10 Nisan 2017 Pazartesi

Yeni nesil bankacılık sistemi olan dijital bankacılık hayatımızda yer edinmeye başladı. Herhangi bir fiziki olarak şubesi olmayan bankacılıkta yeni bir çığır açan sektör, gün geçtikçe popülaritesini arttırmakta. Kurumsal olarak işletilen bankacılıktan eylemleri ile pek fark yaratmayan dijital bankacılık müşterilere de cazip imkânlar sunmakta. Para transferi, kredi kullanımı, fatura ödemesi, döviz yatırımı gibi normal bankacılığa eş değer faaliyetler yapabilmektedir. Ve tüm bunlar adı gibi dijital ortamda gerçekleştiği için banka kuyrukları, müşteri temsilcisi ile görüşmeler gibi zaman kaybına yol açacak etkenleri ortadan kaldırıyor.

AVANTAJLARI İLE CAZİP SİSTEM

Fiziki şubenin bulunmaması ile masraf ücreti gibi ödemelerde ortadan kalkıyor. İnternet üzerinde olan bir sektör olduğu için masrafların en az düzeyde olması ile birlikte hesap işletim ücreti ve para transfer ücreti alınmamakta. Dijital ortam bankacılığının artması için bankalar müşterilerine faiz oranlarında ve kampanyalarda cazip avantajlar sağlamaktalar. Bankaların anlaşma sağladığı alışveriş firmaları ile müşterilerine indirim, ilgi çekici fırsatlar sunmaktalar. Bunun sebebi ise kurumsal bankacılıktan dijital ortama geçişteki hızı arttırmak ve yeni müşterileri sisteme dâhil etmektir.

TÜRKİYE’DEKİ DİJİTAL ORTAM BANKACILIĞI

Türkiye’de çoğu banka kuruluşu zaman geçtikçe dijital müesseslerini oluşturmaktalar. Başlıca:

-Enpara(Finansbank)

-Akbank Direkt

-Cepteteb

-iGaranti

-Dijital Deniz

Olmak üzere dijital bankacılığa yeni isimler girmekte ve sektörde rekabet artmaktadır.

Bankaların nasıl bir yapılanma içinde olduğunu incelemek gerekirse:

ENPARA

Bir Finansbank kuruluşu olan e-banka Türkiye de bir ilk olma özelliği taşıyor. İlk olarak piyasaya atılan Enpara müşterilerine yüksel faiz imkânları ile cazip olmaya çalışıyor. Bir kredi kartı olmamasına karşın ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir. Bunu ise kendilerinin ek para isimlendirmesi ile vadesiz hesaplarda talep üzerine müşterinin yeterliliği varsa gerçekleştiriliyor.

Dijital Deniz

Reklam yönünden zayıf kalarak rakiplerine oranla pek bilinmiyor. Deniz bank’a başvuru sonucunda elinize geçen kart rakiplerindeki özelliği taşımaktadır. Zengin faiz oranları ve masrafsız bankacılık kapısı bu bankada da bulunmaktadır.

 

iGaranti

Diğer bankalara oranla önemli bir farkı olan iGaranti her ne kadar reklam yönünden zengin içerikli olsa da müşteri için iyi olmayan bir içeriğe sahip. Bu ise her ne kadar dijital bankacılık hizmeti veriyor olsa da işlemler için ücret talep etmekte.

NEDEN DİJİTAL BANKACILIK?

İşte bu yeni nesil bankacılık sistemi tamamen bireysel bankacılığa yönelik politikası ile pek çok avantajı bulundurmaktadır. Şube yok,masraf yok,işletim ücreti yok,müşteri için her şey var.


Etiketler : DİJİTAL BANKA

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI