Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAraç İpotekli kredi - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 22:01:40 Güncelleme: 14-03-2017 22:08:40 + -


Günümüzde bir çok ihtiyacını karşılamak isteyen bireyler ve ticari işletmeler kredi çekme yoluna gitmektedir. Türkiye'de bankalar çok yakın faiz oranları ve çok çeşitli vade seçenekleriyle kredi imkanları sunarlar, rekabette yer alabilmek için insanları kredi çekmeye teşvik ederler ve durmadan yeni çözümler ortaya koyarlar.


Araç İpotekli kredi - 14 Mart 2017 Salı

Günümüzde bir çok ihtiyacını karşılamak isteyen bireyler ve ticari işletmeler kredi çekme yoluna gitmektedir. Türkiye'de bankalar çok yakın faiz oranları ve çok çeşitli vade seçenekleriyle kredi imkanları sunarlar, rekabette yer alabilmek için insanları kredi çekmeye teşvik ederler ve durmadan yeni çözümler ortaya koyarlar. 

Kredi verilirken başvuran müşterinin kredi notuna dikkat edilmektedir. Fakat kredi notunu düşük olabilir yani kişi gerekli gelir bandında olmayabilir ya da gelirinin çok çok üstünde bir miktar için başvurabilir. Tam da bu noktada devreye ipotek çözümü gelmektedir. Günümüzde ipotekli krediler pek çok kişinin başvurduğu bir acil durum çözümü olarak görülüyor. Taşınır veya taşınmaz mallar ipotek olarak gösterilebilir, dolayısıyla bir ev ne kadar ipotek niteliği taşıyor ise bir taşıt da yine ipotek niteliğini taşımaktadır. 

Krediyi Almanın Şartları

İpotekli bir kredi alabilmek için gereken şartlara gelecek olursak, karşılık göstereceğiniz aracınızın da talep edilen kredi değerini karşılanması gerekmektedir, ki genelde maksimum kredi miktarı aracın güncel piyasa değerinin yarısına tekabül eder. Ayrıca taşıtın kredi için başvuran kişinin üzerine olması gerekmektedir. Başka birinin adına kayıtlı olan bir araç hiçbir şekilde araç ipotekli kredi almak için kullanılamaz. Bireysel müşterilerin bu krediyi almaları için düzenli gelir sahibi olmak gerekmektedir. Ticari müşteriler de vergi levhası ve gelir belgelerini göstermek zorunludur. Bu krediyi kullanan kişilerin hayat sigortası da başvurulan bankanın anlaştığı sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır.

İstenen Belgeler

Gelelim araç ipotekli kredi alırken gerekecek belgelere, bu krediyi alırken her banka farklı belgeler talep etse de mutlaka ibraz edilmesi gereken belli belgeler vardır. Bu belgelerdeki herhangi bir eksiklik yok yere kredi başvurunuzun reddedilmesi ile sonuçlanabilir. Öncelikle bir kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi, kurum tarafından onaylı gelir gösteren bir belge (emekli olan kişiler için de maaş hesabının olduğu banka onaylı ekstre) sunulması gerekmektedir. Ayrıca adresinizi belgeleyen ve başvuran kişi adına gelen en son elektrik, su veya doğalgaz faturası ve aracın sizin adınıza olduğunu belgelemek için ruhsat fotokopisi mutlaka gerekmektedir.

Belirli bir değerlendirme sürecinden sonra olumlu yanıtlanan krediler müşteriye bildirilir. Bundan sonra müşteri opsiyonlarını değerlendirilmelidir. Bu kredinin vadesi ve üç aylık balon ödemeler, değişken taksitler ya da taksit erteleme imkanı gibi promosyonlar da bankayla konuşulmalıdır. Kredi dönemi boyunca o domdom bilin kaskosu kasko sigortası banka tarafından yapılır. Bütün ziyaretçilerimize araç ipotekli kredi almadan önce gerek kendi araçlarının piyasa değerlerini gerekse de krediyi çekecekleri bankayı iyi araştırmalarını öneriyoruz.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI