Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBanka Dışında Kredi Veren Kurumlar - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:29:25 + -


Özel sektörde de nakit para sağlayan kurumlar var elbette ki, fakat güven hususunda bu firmaları tam bir gözlem altında tutarak kredinizi almanız gerekmektedir. Özel para firmaları size para vermek için boş senet imzalatabilirler veya çok az bir kredi miktarı alsanız dahi evinize, arabanıza ipotek koydurabilirler.


 Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar - 14 Mart 2017 Salı

Günümüzde kredi kullanımı o kadar arttı ki, artık herkes tüm işlemlerini kredi ile görür hale geldi. Kredi kullanarak her işi yapmak artık çok kolay görülüyor. Ev, araba, iş kurmak ve ihtiyaç için neredeyse hiç nakit para kullanan insan kalmadı.

Halk tarafından alınan banka kredileri son ödeme tarihleri geçmeden ödendiğinde sorun yok yalnız gününde ödenmeyen krediler için, bankalar günlük faiz işlemi yapmaktadır. Yani her ödemediğiniz gün için bir miktar para ödemek zorundasınız. Bu da uzun bir süre kredinizi ödemediğinizde büyük bir meblağ tutmaktadır.

Bankalardan çektikleri kredileri ödeyemeyenler, bankalar tarafından kara listeye alınmaktadır. Kredi notları düşen bu vatandaşlar, tekrar krediye ihtiyaç duyduklarında banka dışında kredi alacak bir yere ihtiyaç duyarlar.

Acil Kredi İhtiyacı

Bir harcamanız için acil bir krediye ihtiyaç duyduğunuzda eğer kredi notunuz yüksek ise bankalar üzerinden kredi almanız oldukça kolaydır. Bankalarda çok kısa sürede kredi işlemleri tamamlanabilmektedir.

Fakat acil krediye ihtiyacınız var, bankalar sizi eski borçlarınız yüzünden kara listeye almışlar o zaman yapabileceğiniz tek şey banka dışındaki kurumlardan kredi almaktır. Bu kurumların bankalardan iyi olanları bile var. Fakat bunu ya deneme yanılma yöntemiyle veya tavsiye üzerine bulmanız gerekmektedir.

Bankanın Dışında Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

Kredinizi bankadan değil de başka bir kurumdan almayı tercih ettiyseniz. Bu kurumların da sağlam olanları kredi alamadığınız bankaların finans şirketleridir. Yani hangi bankadan kredi çekmek istediniz de alamadıysanız o bankanın finans şirketinden kredi alabilirsiniz.

Bu kurumlar içinde geri ödemeleri belirlenen tarihlerde yapmanız oldukça önemli, yapmadığınız takdirde faiz ve cezai işlem başlatmak için fazla beklemiyorlar.

Özel sektörde de nakit para sağlayan kurumlar var elbette ki, fakat güven hususunda bu firmaları tam bir gözlem altında tutarak kredinizi almanız gerekmektedir. Özel para firmaları size para vermek için boş senet imzalatabilirler veya çok az bir kredi miktarı alsanız dahi evinize, arabanıza ipotek koydurabilirler.

Banka Kredisi Alamama Sebepleri Nelerdir?

Son yıllarda bankalar kredi notuna çok önem vermeye başladı. Kredi notunuz eğer yüksekse bankalardan kredi alabilmeniz oldukça kolay. Fakat kredi notunuz düşükse bankalardan kredi alabilmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecektir.

Kredi notunuzu yükseltmek çok da zor olan bir işlem değildir. Birkaç basamakta kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuz daha önceden düşük bile olsa, kredi notunuzu yükselttikten sonra bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz.

Kredi Notunuzu Nasıl Yükseltirsiniz?

Bankalardan kredi almak için veya kredi kartı almak için yapılması gereken bir işlemdir. Bir banka size kredi veya kredi kartı vermek için kredi notunuza bakar, eğer kredi notunuz yüksekse çok hızlı kredi alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük veya bankalarda kara listeye alındıysanız o zaman vay halinize, kredi almanız epeyce zorlaşır. Bunun için de kredi notunuzu yükseltmeniz şarttır. Kredi notu nasıl yükseltilir?

·         Kredi kartlarınızın borçlarını zamanında veya zamanından önce ödemelisiniz.

·         Birkaç bankada birden hesap açmalısınız.

·         Bankalara küçük de olsa kredi başvurusu yapabilirsiniz.

·         Faturalarınızı otomatik ödemeye bağlayabilirsiniz. Elektrik, doğalgaz, telefon, su faturası gibi faturalarınız otomatik ödeme yaptırmanız bile kredi notunuzu yükseltecektir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI