Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:22:19 Güncelleme: 14-03-2017 23:28:19 + -


Günümüzde fütursuzca kullanılan kredi kartları yüzünden çoğu insanın canı yanmaktadır. Pişmanlıkla gittikleri bankalardan taksitlendirme yaparak dönen bir çok arkadaş, bloke teminatı ile kredi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorlar.


Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar - 14 Mart 2017 Salı

Toplumumuzda kredi kartı kullanımı son yıllarda oldukça arttı. Artık neredeyse on sekiz yaşın üstündekilerin hepsinde bir kredi kartı var. Ebeveynlerde kredi kartı varken çocuklar da ek kart kullanıyorlar.

Kredi kartının bilinçsizce kullanımı insanların başına büyük sıkıntılar açıyor. Zaman geliyor kimisi düşünmeden kullandığı kredi kartı borçları ile karşı karşıya kalıyor.

Tüm bankacılık adına hizmet veren finansal kurumların tamamı, tüm hizmetlerini bireysel ve reel sektörde olan müşterileri hazırlamaktadır. Bankalar müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi kartı veya kredi vermektedir. Karşılık alabileceği müşterilerine büyük ölçekli krediler sunmaktadırlar.

Müşterilerin isteklerine yönelik verilen bu hizmetler, müşterileri tam anlamıyla araştırdıktan ve kredi notu hesaplandıktan sonra verilmektedir. Kredi alırken, kredi notunuzun yüksek olması oldukça önemlidir. Kredi notunuzun düşmesi, fütursuzca yaptığınız kredi kartı kullanımıyla gerçekleşir.

Bloke Teminatı İle Kredi Veren Bankalar

Günümüzde fütursuzca kullanılan kredi kartları yüzünden çoğu insanın canı yanmaktadır. Pişmanlıkla gittikleri bankalardan taksitlendirme yaparak dönen bir çok arkadaş, bloke teminatı ile kredi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorlar.

Bloke teminatını günümüzde bir çok banka vermektedir. Kredi borçlarını bu şekilde kapatmak isteyen vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlayan bu yöntem son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Bloke Teminatı Nedir?

Bloke teminatı nasıl yaptırılır? Bloke teminatı nedir Sorusuna yanıt ararsak, kullanabileceğiniz en az kredi kartı limitinin müşterinin hesabında tutulup, bankanın o hesaba bloke koymasına denir. Yani siz tekrardan kredi kartınızı ödemediğinizde banka, bloke koyduğu sizin hesabınıza el koyar.

Mesela; 2.000 TL limitli kredi kartı için, müşterinin hesabında 2.200 TL tutmak müşterinin hesabının kredi kartı için bloke edilmiş olduğunu gösterir. Yani size nakit karşılığında banka kredi kartı kullanma hakkı vermiş demektir.

Kredi Notu Nasıl Düşer?

İlk olarak kredi notu nedir onu açıklayalım. Kredi notu, bir kişinin, bankalar, finans kuruluşları arasında geçen işlemlerin para akışının, mali dengelerin sayısal ifadelerinin gidişatının bilinmesine denir. Kredi notu, bankalardan kredi, kredi kartı alırken ve yeni bir işyerine başvurmak için gereklidir.

Kredi notu nasıl düşer sorusuna gelince, kredi notunu düşürmenin ve yükseltmenin birçok yolu vardır. Kredi notu düşürmenin birkaç tane yolunu burada paylaşalım.

·         Kullandığınız kredi kartlarının borçlarını tam zamanında ödemelisiniz, asla geciktirme yapmamalısınız.

·         Fatura ödemelinizi (telefon, doğalgaz, elektrik, su) otomatik ödemeye bağlayabilirsiniz.

·         Birkaç bankada birden hesap açmalısınız. Ne kadar hesap açarsanız kredi notunuz o kadar yükselir.

·         Bankaların size bir kredi notu verebilmesi için sigortalı çalışıyor olmanız gerekmektedir.

·         Kredi notunuzu yükseltmek için bankalara kredi için başvurabilirsiniz. Bu kredileri almanız kredi notunuz için çok da önemli değildir.

Kredi Kartı Kullanımı

Ülkemizde son yıllarda kullanımı artan bir alışveriş aracı olan kredi kartı kullanımı düşüncesizce kullanıldığında, insanın başına çok büyük dertler açmaktadır. Bu sıkıntılara sahip olmamak için de kredi kartı kullanımını kazançlarımızın üzerine çıkartmamalıyız.

Kredi kartları veya banka kredileri kullanan kişiler taksitli alışverişleri seçtiğinde, nakit parayla sahip olamayacakları kadar mal sahibi olabiliyorlar. Kredi kartı taksitleri ile ev, araba alanlar bile mevcut aramızda.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI