Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınDNS Değiştirme ile Yasaklı Sitelere Giriş - 14 Nisan 2017 Cuma

Tarih: 13-04-2017 23:50:35 + -


Ülkemizde bir çok site devlet kurumlarınca yasaklandığı için önceden sürekli kullandığımız sitelerden vazgeçmememiz gerekmiyor. Çünkü yasaklı sitelere giriş küçük bir kaç değişiklikle aşılabilmektedir. Yasaklı sitelere giriş yapamamamızın başlıca sebebi DNS adresinizin o siteye giriş izni vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bazı sitelerde ise sadece DNS değiştirmek yeterli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda da proxy sitelerini kullanarak yasaklı sitelere bağlanabiliriz.


DNS Değiştirme ile Yasaklı Sitelere Giriş - 14 Nisan 2017 Cuma

Ülkemizde bir çok site devlet kurumlarınca yasaklandığı için önceden sürekli kullandığımız sitelerden vazgeçmememiz gerekmiyor. Çünkü yasaklı sitelere giriş küçük bir kaç değişiklikle aşılabilmektedir. Yasaklı sitelere giriş yapamamamızın başlıca sebebi DNS adresinizin o siteye giriş izni vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bazı sitelerde ise sadece DNS değiştirmek yeterli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda da proxy sitelerini kullanarak yasaklı sitelere bağlanabiliriz.

 

Windows XP için masaüstünüzde ki Ağ bağlantıları'na sağ tıklayıp özelliklere geliyoruz. ve şu yolu isleyerek te istediğimiz yere ulaşıyoruz: "Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları>Yerel Ağ Bağlantıları". Yerel ağ bağlantılarına sağ tıklayıp özellikler diyoruz.Açılan sayfadan internet erişim kurallarına tıklıyoruz. Buradan DNS bilgilerimizi aşağıdaki gibi belirliyoruz.

 

Windows 7 için "Başlat>Denetim Masası>Ağ ve İnternet>Ağ ve Paylaşım Merkezi" yolunu takip ederek solda bulunan "Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir" bağlantısına tıklıyoruz. Açılan sayfada kullandığımız ağa sağ tıklıyoruz özellikler diyoruz. Açılan pencerede "İnternet Protokol Sürümü 4" seçip özellikler diyoruz ve açılan pencereden de DNS ayarlarımızı yine aşağıdaki gibi değiştiriyoruz. DNS değiştirmek aşağıdaki resimden ibarettir. Bu sayede yasaklı sitelere giriş yapabileceğinizi ümit ediyoruz.

 

 

 

DNS ayarlarınızı yaptıktan sonra DNS ön belleğini temizlememiz gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmazsak yapmış olduğumuz DNS ayarları aktif olmayabilir. Bu işlemi yapmak için "Başlat>Çalıştır" yolunu takip ederek "cmd" yazıp tamam diyoruz ve aşağıdaki gibi pencere açılıyor. Açılan siyah pencerede komut satırına "ipconfig/flushdns" yazarak entera basıyoruz. Eğer bize "DNS çözücü önbelleği başarıyla temizlendi" yazıyorsa işlemimiz bitmiştir demektir. Artık istediğiniz sitelere özgürce girebilirsiniz. :)

 

 

dns-temizleme-flushdns

 

Eğer hala bazı yasaklı sitelere giriş yapamıyorsanız yapacağınız şey bir proxy sitesi yardımıyla siteye erişmek olacaktır. bunun için de aşağıdaki proxy sitelerini kullanabilirsiniz. Proxy siteleri üzerinden de tüm yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkündür.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI