Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınEn Çok Kazandıran Yatırım Araçları Nelerdir ? - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:20:56 Güncelleme: 14-03-2017 23:26:56 + -


Yatırım için en gerekli olan araçların başında sermaye bulunmaktadır. Yeterli sermayenin bulunmaması halinde yatırım yapmak mümkün değildir.


En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Nelerdir ? - 14 Mart 2017 Salı

Yatırım yapmak ülkelerin ve bireylerin en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Çünkü yatırım geleceğe yönelik getirilerin hedeflendiği girişimlerdir. Ancak yatırımların yapılabilmesi için bazı etkenlerin aynı anda bir arada bulunması gerekmektedir. Yatırım için en gerekli olan araçların başında sermaye bulunmaktadır. Yeterli sermayenin bulunmaması halinde yatırım yapmak mümkün değildir. Yatırım yapabilmek için sermaye ne kadar önemli ise yatırım kararını vermek de o kadar önemlidir. Doğru yatırım kararı vermek yatırımın gerçekleşebilmesi için önemli bir adımdır. Doğru yatırım kararının verilebilmesi için de başarılı analizlerin yapılması şarttır. Çünkü sermayenin doğru yatırımlara harcanması ve gelecekte yüksek kazanç sağlaması yatırımcıların ortak amacıdır.

 

Yatırım Araçları Nelerdir

Yatırım yapmak oldukça geniş bir kavramdır. Bu nedenle yatırım yapmadan önce yatırım kararının verilmesi gerekmektedir. Yatırım yapmak isteyenlerin paralarını değerlendirmek için tercih edecekleri alanlardan birisi Borsadır. Borsa da yer alan yatırım araçları üzerinden yatırım yapılabileceği gibi bu araçlara reel olarak da yatırım yapılabilmektedir. Yatırım yapmak isteyenler için yatırım araçlarının en başında döviz borsası bulunmaktadır. Döviz borsası farklı para birimlerinin kurları üzerinden para alımı ve satımı şeklinde yapılan işlemlerdir. Döviz borsasının yanında Altın hala en öneli yatırım aracı olarak görülmektedir. Altına gerçek anlamda yatırım yapmak mümkünken borsada da altın alımı ve satımı yapılabilmektedir. Hisse senetleri en çok tercih edilen yatırım araçları arasında yer almaktadır. Hisse senetlerinin alımı ve satımı artık özellikle borsadan yapılmaktadır. Daha uzun vadeli yatırımyapmak isteyenler için gayrimenkul yatırımı tercih edilmektedir.

Kazandıran Yatırım Araçları Nelerdir

Yatırım yapmak kazanma umuduyla yapılmaktadır. Bu nedenle kazandıran yatırım araçlarını tercih etmek gerekmektedir. Herkes için kazandırıcı olan yatırım aracı farklılık göstermektedir. Ancak genel kabul gören yatırım araçları bulunmaktadır. Bu yatırım araçlarına yatırım yapmanın kazandırma oranları daha fazladır. Kazandırıcı yatırım araçlarını şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;

·         Garanti kazanmak isteyenler için en güvenilir yatırım aracı kesinlikle altındır. Altın her zaman en değerli ve değerine mutlaka kavuşan bir maden olmayı sürdürmektedir. Bu nedenle ister borsa üzerinden ister altın hesapları aracılığıyla altına yatırım yapılabilecektir.

·         Gayrimenkul yatırım gelecek planları yapanlar açısında oldukça önemli bir yatırımdır. Özellikle stratejik yerlerden yapılacak gayrimenkul yatırımı ile kar elde etmek mümkündür.

·         Analiz yapmayı sevenler için döviz borsası önemli kazançlar sağlayabilecek bir alandır. Ama bunun için doğru zamanda döviz alımı ve satımı yapmak gerekir.

·         Hisse senedi alıp satmak önemli bir kazanç sağlayabilir. Ancak hisse senedi alıp satmak daha riskli bir yatırım aracıdır. Yani daha fazla dikkat edilmesinde fayda var.

·         Emtia alımı satımı yapmak kazandırıcı borsa işlemleri arasında gösterilmektedir. Çeşitli emtialarında olması nedeniyle bu konuda ki alternatifler oldukça fazladır.

 

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Yatırım yapmak sadece sermaye elde etmek ile tamamlanmamaktadır. Eğer boşa gidecek bir sermaye için yeterli bütçenin olmaması halinde önemli bir zarar meydana gelecektir. Bu nedenle yatırım yaparken şu ayrıntılara dikkat etmek gerekir;

·         Yatırım yapmadan önce yatırım kararını vermek gerekir. Doğru yatırım kararı kazanmak için en önemli adımdır.

·         Yatırım kararına göre sermaye belirlenmelidir. Sermayenin miktarı yapılacak yatırım ile orantılı olmalıdır.

·         Yatırım aracı sürekli olarak takip edilerek en doğru zaman içinde yatırım yapılmalıdır.

·         Yatırım yaparken gereksiz hırstan kaçınmak gerekir. Çünkü bu durum kaybetmeye neden olabilecek kadar tehlikelidir.

·         Yatırımın her zaman kar değil zarar da getirebileceği bilincinde yatırım yapmak gerektiği unutulmamalıdır.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI