Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınEVLİLİK HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER! -11.04.2017

Tarih: 11-04-2017 16:48:59 + -


Evlilikte Saygı - Sevgi - Güven ve Para Sorunu...


EVLİLİK HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER! -11.04.2017

Evlilikte Saygı - Sevgi - Güven ve Para Sorunu...

Evlilikte Saygı Sorunu

 

Saygı çiftler arasındaki en güçlü bağdır. Evlilikler sevgi ve saygı bağı ile güçlenir. Bu ikilinin ortadan kalktığı evlilikler genelde bitmeye mahkumdur. Bu yüzden çiftler birbirine saygı duymalıdır. Ev yaşantısında saygı nasıl tesis edilir? Yazı dizimiz bu soruya cevap vermek için hazırlandı.

 

Eşinize şu noktalarda saygı duymalısınız:

1- Eşinizin tercihlerine saygı duymalısınız. Hiçbir şekilde eleştirmemelisiniz. Onun gözünde seçimi en iyisidir. Ne kadar zevk sahibi olduğunu söyleyip eşinizin ruhunu okşamak dururken neden onu eleştirip okları üstünüze çekiyorsunuz.

2- Sesinizi eşinize karşı hiçbir şekilde yükseltmeyin. Onu ikna etmek için daha yumuşak üslup ve keskin zekanızı kullanmalısınız.  Yükseltilen ses karşı tarafa negatif enerji verecektir. Karşı taraf perdelerini size kapayacak ne söylerseniz söyleyin sözlerinizin bir anlamı olmayacak.

3- Eşinizin de fikrini alın. O yokmuş gibi davranmak, fikrini almamak onu önemsememek demektir. Bu anlamda onun da fikrini almak ruhunu okşayacak değer verildiğini hissedecektir. Fikrini beğenmediğinizi kesinlikle söylemeyin. Sizin fikrinizin doğruluğunu anlatmanız onu fikrinden döndürecektir. 

 

Evlilikte Sevgi Sorunu

 

Evliliğin temeli sevgi ile atılır. Sevginin olmadığı bir yerde evlilikler kabir azabına dönüşür. Bugün ülkemizde bir çok insan kabir azabı çekmektedir. Aile baskısı yüzünden sevmediği bir erkekle evlenen binlerce kadınımız var. Bunların birçoğu çoluk çocuğa karışmış dönüşü olmayan bir yola girmiştir.

 

Evliliklerin kimisi de mantık üzerine kurulur. Mantık evliliği yapanlar zamanla sevginin ilişkiyi saracağını düşünürler. Çok sevmese de sırf kariyeri maddi gücü var diye eş seçimi yapanlar zamanla sevginin olmadığı bu evliliğin ne kadar yanlış olduğunu anlıyor.

 

Seven insan fedakar olur. Sevdiğinin bir çok olumsuz durumuna katlanır. Sevginin olmadığı ilişkilerde katlanma katsayısı oldukça düşüktür. Bırakın katlanmayı eşin her hareketi karşı tarafa batar. Bu anlamda evliliklerin tuzudur mayasıdır sevgi.

 

Sevgiyi canlı ve diri tutmalısınız. Sevgi eksikliği eşlerin birbirinden soğumasına ve eşlerin birbirini aldatmasına neden olur. Bu yüzden sevginizi canlı tutacak eşinizi çepeçevre saracaksınız. Sevdiğinizi üzmeyecek sürekli hassas ve hoşgörülü olacaksınız. Sizi seçerek ne kadar doğru karar verdiğini sevginizle ona ispat etmelisiniz.  

 

Evlilikte Güven Sorunu

 

İlişkileri ayakta tutan en önemli dinamik güvendir. Bugün bir çok evlilik güven testini geçemediği için sona ermiştir.  Bu anlamda çiftlerin birbirine güvenmesi son derece önemlidir. Peki güven nasıl tesis edilir? Bozulan güven duygusu tamir edilebilir mi? Yazı dizimiz evliliklerdeki güven duygusunu güçlendirmek için yazıldı. Dikkatlice takip etmenizi tavsiye ederim.

 

Güven ruh gibidir. Terk ettiği bedene bir daha girmez. Bu anlamda eşinize güven vermelisiniz. Ne olursa olsun onun size olan güven duygusunu sarsmayın. Sözlerinizdeki tutarsızlıklar küçük pembe yalanlarınız eşinizdeki güven duygusunu bitirebilir. Bu yüzden eylemlerinizde sözlerinizde net olmalısınız. Ne olursa olsun eşinize karşı dürüst olmalı ona küçük de olsa yalanlar söylememelisiniz.

 

Eşler birbirini kıskanır. Kıskançlık beraberinde şüpheyi getirir. Bütün kadınlar ve erkeklerde acaba eşim beni aldatıyor mu sorusu kafalarda vardır. Bu soruyu zamanla hareketlerinizdeki sözlerinizdeki netlik ve dürüstlük yok edecektir. Zaman geçtikçe karşı taraf size güvenecektir ve bu soruları belleğinden silecektir. Acabalar sizin tutarsız davranışlarınızla geri gelebilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. 

 

Evlilikte Para Sorunu

 

Evlilikte en büyük kavgalar maddi nedenlerle çıkmaktadır. Para kavgası her evde mutlaka yapılır. Bu krizi aşmak adına sizlere güzel bir yazı dizisi hazırladım. Yazı dizimizi dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

 

Eşler para konusunda uyum içinde çalışmalıdır. Evin bütçesini iki tarafta çok iyi bilmelidir. Eşlerin birbirinden habersiz ve gizli ekonomik hamleler yapması aile bütçesinin açık vermesine neden olmaktadır. Bu yüzden bir şeylerin alınıp alınmayacağına birlikte karar verilmelidir.

 

Aile bütçesi çok hassastır. Bütçeyi aşmamaya evdeki bütün bireyler özen göstermelidir. Harcamalarda ölçü hiçbir zaman elden bırakılmamalı gereksiz harcamalara son verilmelidir.  Küçük alışverişlerde bireyler özgür hareket edebilir. Fakat ciddi boyutlu harcamalarda çiftler bir olmalıdır.

 

Para yönetimi genelde erkek tarafında olur. Bu son derece yanlıştır. Aile bütçesini kim iyi yapıyorsa kim tasarruflu ve dengeli harcama yapıyorsa bütçe onda olmalıdır. Erkekler genelde para harcama konusunda daha rahattır ve kolay para harcarlar. Tutumluluk konusunda kadınlar erkeklere göre biraz daha sıkıdır. Bu anlamda bütçe tutumlu olan kişide olmalıdır. 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Magazin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI