Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınEvlilik Kredisi 2017 - Evlilik Kredisi Veren Bankalar! - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 16:45:45 Güncelleme: 14-03-2017 16:50:45 + -


Evlilik planları için harcama yapma ihtiyacı hisseden çiftlere, evlilik kredileri vererek finansman kaynağı sağlayan çok sayıda banka bulunmaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir? 2016 yılında olduğu gibi evlilik kredisi 2017 yılında da bankalar tarafından verilmeye devam edecektir. Yazımızın devamında evlilik kredisi almak için ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca hangi bankaların bu kredileri verdiğini de öğrenebilirsiniz.


Evlilik Kredisi 2017 - Evlilik Kredisi Veren Bankalar! - 14 Mart 2017 Salı

Evlenmek isteyen çiftler mutlu bir yaşam kurabilmek adına, belli miktarlarda nakit paraya gereksinim duyarlar. Sonuçta düğün masraflarının yarattığı harcamaların miktarı oldukça yüksek olacaktır. Bu doğrultuda birçok banka, evlenmek isteyen çiftlere evlilik kredileri vermektedir. 2016 yılında olduğu gibi evlilik kredisi 2017 yılında da bankalar tarafından verilmeye devam edecektir. Yazımızın devamında evlilik kredisi almak için ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca hangi bankaların bu kredileri verdiğini de öğrenebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik planları için harcama yapma ihtiyacı hisseden çiftlere, evlilik kredileri vererek finansman kaynağı sağlayan çok sayıda banka bulunmaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir? Bu soruyu cevaplıyoruz:

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Yapı Kredi Bankası, evlenmek isteyen çiftlere evlilik kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Nişan, düğün, balayı gibi organizasyonlar için nakit para ihtiyacı duyan kişiler bu krediden yararlanabilir. 48 aya kadar vade seçenekleriyle ve düşük faiz oranlarıyla Yapı Kredi evlilik kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. İstenen evraklar şöyledir:

·         Nüfus Kağıdı

·         Maaş bordrosu, vergi levhası benzeri geliri belgeleyen evraklar

·         İkametgah veya internet, su, doğalgaz gibi faturalar (son 2 aylık faturalar kabul edilir)

OdeaBank Evlilik Kredisi

Evlilik hayalleri kuran çiftlere harcamalarında kullanabilmeleri için kredi veren bir diğer banka Odeabank’tır. Evlenmek isteyen çiftler, %1,40 faiz oranı ve 48 aya kadar vade seçenekleri sunan Odeabank evlilik kredisine başvuruda bulunabilirler.

İNG Bank Evlilik Kredisi

Evlilik öncesinde ve sonrasında karşılaşabileceğiniz maddi sıkıntılara bir çözüm olarak İNG Bank evlilik kredisinden faydalanabilirsiniz. Diğer bankalara göre İNG Bank’ın vermiş olduğu evlilik kredisi daha farklı bir yapıdadır. Talep ederseniz kredinin ödemesini 3 ay erteleyebiliyorsunuz. Faiz oranlarının da uygun olduğunu belirtmek gerekir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası’nın 2016 yılında uyguladığı bir kampanya olan evlilik kredisi 2017 yılında devam edecektir. Devlet desteğiyle ortaya çıkarılan bu kredi ‘çeyiz yardımı’ olarak isimlendirilmiştir. Bu krediden yararlanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır:

·         Öncelikle Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açmanız gerekecektir.

·         Açtığınız çeyiz hesabına aylık veya 3 aylık olarak para yatırmanız gerekecektir.

·         Bu sürelerde hesaba yatırılacak para 1000 lirayı geçemez. En az yatırılması gereken miktar ise 105 liradır.

·         Üç yıl boyunca hesaba para yatırma işlemine devam ederseniz; üç yılın sonunda hesabınızda bulunan paranın %20’lik bölümünü çeyiz desteği adı altında alabilirsiniz. Ancak kişi başına 5000 TL’den fazla bir miktar alınamaz. Bu durumda evlenmek isteyen çiftlerin ayrı ayrı hesaplar açarak, kişi başına 5000 TL alabilmesi mümkün gözükmektedir.

·         Örneğin; çiftler 20 yaşında çeyiz hesabı açtırarak hesaplarına 3 yıl boyunca düzenli olarak para yatırırlarsa, 23 yaşına geldiklerinde hesaptaki para üzerinden çeyiz yardımı almış olacaklardır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI