Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altınİş Bankası Konut ve İhtiyaç Kredisi Hesaplama - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:20:47 Güncelleme: 14-03-2017 23:32:47 + -


Ekonomik destek almak için bankalar ihtiyacı karşılamak üzere farklı seçenekleri sunmaktadır. Yeni bir ev, araba almak da acil nakit ihtiyacını gidermek için para desteği sağlayan bankalar değişi faiz oranları ve vade süreleriyle beklentilere karşılık vermeyi hedefler. İş Bankası da yarı devlet yarı özel bir banka olarak uygun faizli kredi imkânı vermektedir.


İş Bankası Konut ve İhtiyaç Kredisi Hesaplama - 14 Mart 2017 Salı

Ekonomik destek almak için bankalar ihtiyacı karşılamak üzere farklı seçenekleri sunmaktadır. Yeni bir ev, araba almak da acil nakit ihtiyacını gidermek için para desteği sağlayan bankalar değişi faiz oranları ve vade süreleriyle beklentilere karşılık vermeyi hedefler. İş Bankası da yarı devlet yarı özel bir banka olarak uygun faizli kredi imkânı vermektedir. 

Konut Kredisi

Yeni bir ev almak için birikiminizin eksik kalan kısmını İş Bankası konut kredisi alarak tamamlamak istiyorsanız, İş Bankası alternatif kredi çözümlerini değerlendirebilirsiniz. Örnek bir faiz oranı ve hesaplama gösterilirse: 96 ay vadeli 60,000 ₺ kredi çekilmek istendiğinde  %1,19 faiz, 300 ₺kredi masrafı, 1051,87 aylık ödemesi ve toplamda 101.279.52 ₺ geri ödemesi ile alabilirsiniz. Bu rakam kredi miktarı ve vade süresine göre değişiklik gösterebilir. Kesin sayılar olarak düşünülmemelidir.

İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacınızı karşılamak, borç ödemek, eğitim gibi ihtiyaçlar için iş bankası ihtiyaç kredisi başvuru yapabilirsiniz. 20 bin ₺ için 36 ay vadeli kredi başvurunuz olduğunu varsayarsak, uygun en uygun bankalardan birinin İş Bankası olduğunu karşılaştırma tablolarında da görebilirsiniz. %1,27 faiz, 100 ₺kredi masrafı, 725,94₺  aylık ödemesi ve toplamda 26233,84 ₺ geri ödeme imkânından yararlanabilirsiniz.

 

Taşıt Kredisi

Araç yenileme, yenisini satın alma, ticari araç talebi gibi durumlarda nakit ihtiyacınız varsa iş bankası taşıt kredisi avantajından yararlanabilirsiniz.  50000₺ için 36 ay vadeli taşıt kredisi için hesaplama örneği: %1,27 faiz, 250 ₺kredi masrafı, 1814,85₺  aylık ödemesi ve toplamda 65334,60 ₺ geri ödeme yapabilirsiniz.   Bu rakamların kredi karşılaştırma sisteminden alındığını ve ufak değişiklikler olabileceğini de bilmenizde yarar var.Kredi Notunu Yükseltmek

Bankaların size kredi verebilmesi için kredi notu devreye girmektedir. Bu puan tek başına kredi çekmenizde kesin sonuç vermez ama çıkıp çıkmamasında önemli bir etkiye sahiptir. Kredi notu 0 ile 1900 arasında yapılan risk puanlamasıdır ve 1400 ve altı olanlar için kredi almak zorlaşır. Diğer yandan 1450 ve yukarısı daha düşük risk grubunda olduğundan kredi çıkma imkânı artacaktır. Kredi notunu belirleyen birçok farklı etken vardır. Puanlamada belirleyici olan en büyük etken %30 ile geçmişte bankalarla olan borç alacak durumudur. Kredi kartlarının asgari ödemelerindeki gecikmeler, isminizin yasal takip durumuna gelip gelmemesi yanında hali hazırdaki kredi borcunuzun durumu, yapılan başvurular ve buna verilen cevaplar, üst üste kredi başvurusunda bulunup bulunmamanız gibi etkenler puanlamada etkilidir. Kredi kayıt bürosundan alınan kredi risk raporu değerlendirmelerinde bütün detaylar ve iniş çıkışlar görülür. Siz de bankaya başvuru yapmadan önce bunu alarak kendi puanınızı yükseltme yoluna gidebilirsiniz.  Üst üste kredi başvurusu yapmamak, kredi kartı düzenli ödemelerine dikkat etmek, borç miktarın limit miktarında çok fazla yer kaplamaması gibi etkenlere dikkat ederek kredi notu yükseltme başarısı sağlamış olursunuz.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI