Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınİŞ TEBRİK HEDİYESİ

Tarih: 30-12-2016 16:27:55 + -


Sevdiğimiz biri işe başladığı zaman hem mutlu olur hem de çok gururlanırız. Yeni işinde mutlu olmasını ve iyi bir başarı yakalamasını isteriz. İşine alışabilmesi ve uyum sağlamakta zorlanmaması için onu sürekli tebrik eder ve hediyeler yollarız. Yeni işe başlayan birine hediye yollayarak onu tebrik etmek hem bizleri hem de karşımızdaki insanı oldukça sevindire ve duygulandıran bir harekettir.


İŞ TEBRİK HEDİYESİ

Sevdiğimiz biri işe başladığı zaman hem mutlu olur hem de çok gururlanırız. Yeni işinde mutlu olmasını ve iyi bir başarı yakalamasını isteriz. İşine alışabilmesi ve uyum sağlamakta zorlanmaması için onu sürekli tebrik eder ve hediyeler yollarız. Yeni işe başlayan birine hediye yollayarak onu tebrik etmek hem bizleri hem de karşımızdaki insanı oldukça sevindire ve duygulandıran bir harekettir.

İşe başlamak, insanların hayatlarında bir dönüm noktasıdır. Hayatları boyunca, ailelerinden yardım göremeyeceklerinin ve kendi ayaklarının üzerinde durmaları gerektiğinin farkına vardıkları andır. İşe başlarken oldukça heyecanlı ve tedirgin olurlar. Bu heyecanı ve tedirginliği alabilmek için sevdiklerimize daha anlayışlı ve sevgi dolu davranmak isteriz. İşe başlarken çoğu kişi, heyecanından ötürü ufak tefek hatalarda bulunabiliyor. Uzun saatler boyunca çalışanlar bilir. İş sırasında kötü bir durum yaşadıkları zaman sevdiklerinin yanlarında olmasını o an çok isterler. Bu yüzden yeni işe başlayan kişilere masalarında veya yanlarında durması için hediyeler vermek gerekir. Sevgimizi ve verdiğimiz değeri her an yanlarında taşıyıp, üzgün olduklarında bizleri hatırlayarak, mutsuzluklarının geçmesi için onlara küçük, güzel hediyeler vermek, çok anlamlı ve güzel bir destek niteliği taşıyacaktır.

Özellikle ofis gibi bir yerde işe başlayan sevdiğimiz insana yeni iş hediyesi vermek oldukça güzel bir hediye olacaktır. Genellikle, masa başından çalışan kişilere içerisinde beraber olunan ve anısı açısından yüzde tebessüm yaratacak bir fotoğraf ile çerçeve vermek en anlamlı hediyelerden biri olacaktır. İş tebrik hediyesi verirken anlamının çok fazla derin olması gerekmektedir. Çünkü sevdiğimiz insan, o hediyeye her baktığında bizi hatırlamalı ve mutlu olmalıdır. Sinirli ise sabretmeli, üzgün ise mutlu olmalıdır. Hediyelerin bu derece anlamlı olmasını sağlamak için kara kara düşünmek yerine bu yazımızda bulacağınız, güzel hediyelerden birini seçerek, sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

İş Tebrik Hediyesi Nasıl Seçilmeli?

İş tebrik hediyesi vermeden önce işe başlayan kişinin nasıl bir ortamda çalışacağını ve nerede çalışacağını bilmek oldukça önemlidir. İşinin hangi konuyla alakalı olduğu ve mesleği gereği neler yaptığını bilmek ve buna uygun aynı zamanda kendimizi hatırlatabilecek bir hediye seçmek gerekmektedir. Günümüzde iş alanlarının gelişmesi ile çeşitli iş alanlarında çalışan insanlara verilecek hediyelerde değişmektedir. Arkadaşımıza, annemize, babamıza, tüm akrabalarımıza, eşimize ve sevgilimize hediyeyi seçerken özellikle bunlara dikkat etmek gerekmektedir. İşe başlayan kişi ile yakınlığımızın ne derecede olduğunu bilmek ve ona göre bir hediye seçmekte ayrıca önemlidir. Örneğin annemize alacağımız hediye ile sevgilimize alacağımız hediyeler farklı anlam taşıyacak ve farklı şekillerde olacaktır.

İş tebrik hediyesi seçerken, dikkat edeceğimiz ilk şey, hediyeyi vereceğimiz kişinin nerede çalıştığı olmalıdır. Ofiste mi, dükkanda mı yoksa bir cafede mi çalışacak önce bunu bilmeliyiz. Ardından işe başlayan kişinin masa başında mı yoksa ayakta mı çalışacağını bilmek gerekir. Hediye seçenekleri, masa başında çalışacak kişi için ve ayakta çalışacak kişi içinde oldukça geniştir. Hediyeyi isterseniz paylaştığımız hediyelerden birini seçerek isterseniz kendi el emeğiniz ile yapabilir ve daha anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Seçtiğiniz hediyelerin kişiye özel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede ona özel olduğunu daha çok hissettirebilir ve sizin için ne kadar önemli ve değerli bir insan olduğunu ona anlatabilirsiniz. Sayfamızda çok çeşitli ve kişiye özel olarak yapılabilen hediyeler bulunmaktadır. Bunlardan birini seçerek sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

Hediyelerin bir diğer güzel yanı, ömür boyu saklanabilecek olabilmeleridir. Dolayısı ile seçilen hediyenin ömür boyu saklanılabilir olmasına dikkat etmek gerekir. İş tebrik hediyesi verirken, hediyenin yanında bir not yazılabilir. Notun çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Kısa, öz ve anlamlı yazılar her zaman hediyenin yanında daha değerli olacaktır. Aynı zamanda hediyeyi kargoya vererek, sevdiğiniz kişinin iş yerindeyken hediyeyi almasını sağlayabilirsiniz.

Kişiye Göre Hediye Nasıl Seçilmeli?

Dediğimiz gibi iş tebrik hediyesi verilecek kişinin özellikle çalıştığı yere, mevkiye ve konumuna dikkat edilmelidir. Hediyelerin çok şatafatlı olmaması gerekmektedir. Çünkü, iş yerleri ciddi yerlerdir. Bu yüzden hediye yollarken oldukça fazla seçici olmak gerekmektedir. Sayfamızda göreceğiniz hediyeler hem resmi hem de güzel hediyelerdir.

Ofis gibi yerlerde çalışan kişiler için; fotoğraflı çerçeve, saat, kravat, kalemlik, isim yazılı isimlik, üzerinde isim yazılı tasarımlı bir kalem, kahve bardağı gibi hediyeler oldukça kullanışlı ve anlamlı hediyelerdir. Eğer sevgiliniz bir asistan, muhasebeci veya sürekli not alması gereken bir işte ise sevgiliye yeni iş hediyesi olarak, ajanda en güzel hediye olacaktır. Sürekli kullandığı için her zaman aklınızda olacaksınızdır. Ofis gibi masa başında çalışan akrabalarınız için ise, çok çeşitli hediyeler bulunmaktadır. Anneniz masa başında bir işte çalışıyorsa ailenizin fotoğrafının yer aldığı özel tasarımlı bir çerçeve oldukça anlamlı olacaktır. En anlamlı hediyelerden biri olan fotoğraflı çerçeve için sayfamızda göreceğiniz birçok özel tasarımlı çerçeveler bulunmaktadır. Babanız masa başında bir işte çalışıyor ise kalemlik, kravat veya özel tasarım bir kalem en anlamlı hediyelerden biri olacaktır. Her gün işe giderken yanında taşıyabileceği veya sürekli olarak kullanabileceği hediyelerden olan bu hediyeler, babanız için oldukça anlamlı ve şık olacaktır. Eğer yeni işe başlayan ve ofiste çalışacak olan arkadaşınız ise, güzel bir kahve bardağı hediye edebilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bardakların üzerine fotoğraf baskılaması yapılabilmektedir. Arkadaşınızla olan bir fotoğraf kahve bardağının üzerine bastırarak anlamlı bir hediye verebilmeniz için en uygun hediye olacaktır.

Yeni işe başlayanlar için bir diğer iş yeri ise ayakta çalışmak zorunda olan kişilerin sahip olduğu işlerdir. Bunlar garsonluk, sağlık hizmetleri, itfaiyeciler, güvenlik görevlisi olmak gibi çok çeşitli alanlarda bulunabilmektedir. Bu tip yerlerde çalışan kişiler için, her zaman yanlarında taşıyabilecekleri bir hediye vermek gerekmektedir. Özel ve anlamlı hediyelerden biri olan saatler bu tip işlerde çalışan kişiler için oldukça uygundur. Eğer işe başlayacak kişi saat sevmiyor ise, ona güzel bir takı veya çantada alabilirsiniz. Yeni tasarım saatlerin oldukça kullanışlı olması sayesinde arkalarına isim yazdırabiliyor veya kayışlarına anlamlı yazılar yazdırabiliyorsunuz. Hoş ve şık bir hediye tercihi olan saatler dışında, takı hediye edebilirsiniz. Yine özel tasarımlı takılar, oldukça anlamlı hediyelerden biri olacaktır.

Hediye Nasıl Gönderilmeli?

Hediye seçildikten ve alındıktan sonra sade ama şık bir pakete konarak gönderilmelidir. Yanına ufak bir not yazılarak hediye daha anlamlı ve daha güzel bir hale getirilebilir. İş tebrik hediyesini kargo ile göndermek daha iyi olacaktır. Resmi bir yere hediye gönderileceği için güvenilir bir kargo seçmek gerekmektedir. Hediyenizin yanına not yerine çiçekte koyabilirsiniz. Özellikle bir bayana hediye yolluyorsanız, çiçek en güzel hediyelerden biri olacaktır. Çiçek tercih edeceksiniz, nergis, papatya veya gül tercih etmeniz gerekmektedir. Annenize yollarken nergis veya gül, eşinize yollarken papatya veya gül, arkadaşınıza yollarken, karanfil veya menekşe yollamak gerekmektedir. Annenize yollarken seçeceğiniz çiçeğin rengi beyaz, kırmızı veya pembe, sevgilinize yollarken mavi veya beyaz, arkadaşınıza yollarken sarı veya mor renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Beyaz ve mavi huzur, saflık anlamına gelmektedir. Sarı ve mor başarı ile şans, kırmızı ise sevgi anlamını taşımaktadır.

 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI