Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altınİşletmeler için Periscope Kullanımı - 19.03.2017

Tarih: 19-03-2017 01:38:46 Güncelleme: 19-03-2017 01:39:46 + -


Haberimiz size, Periscope’yi işiniz için farklı yollar hakkında tanıtacaktır. Ayrıca, canlı yayın akışını ilk seferinde stratejinize entegre ederken aklınızda tutmanız gereken bazı "en iyi uygulama" ipuçlarını verecektir.


İşletmeler için Periscope Kullanımı - 19.03.2017

Son dönemlerde, dünyanın en büyük markalarının sosyal medya aracılığı ile sunduğu fırsatlar ve vermiş olduğu hizmetler oldukça üst seviyelere doğru tırmanıyor. Sosyal medyanın büyük gücü karşısında duyarsız kalmayan markalar, aboneleri ile iletişim kurmak için Periscope gibi canlı yayın uygulamalarına yöneliyor. Ancak bu platformları bugünün vazgeçilmez kılan canlı akış eğilimi nedir? Periscope’yi diğer canlı akış platformlarından ayıran şey nedir?

Bu makale, Periscope’yi işiniz için farklı yollar hakkında tanıtacaktır. Ayrıca, canlı yayın akışını ilk seferinde stratejinize entegre ederken aklınızda tutmanız gereken bazı "en iyi uygulama" ipuçlarını verecektir.

Periscope nedir?

Kısacası Periscope, kullanıcıların dünyanın her yerindeki canlı içeriği paylaşmasına ve görüntülemesine olanak tanıyan bir video ve yayıncılık hizmetidir. Uygulama, Mart 2015'te Twitter tarafından başlatıldı. Ağustos 2015'te Periscope, aylık 10 milyon kullanıcı tabanını bildirdi. Mart 2016'da, kuruluş yıldönümünde, uygulama, 200 milyonu aşkın videonun paylaşıldığını ve uygulamada yayınlandığını bildirdi.

Hızlı, viral ve erişilebilir canlı videolar, işletmeler tarafından ürünlerini tanıtmak ve tüketiciler ile iletişim engellerini ortadan kaldırmak için giderek daha fazla kullanılır. Periscope, günde 2 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla kendisini rakiplerinden ayırmak isteyen markalar için mükemmel bir kanaldır.

Neden Periscope kullanıyorsunuz?

Periscope, hızla artan kullanıcı tabanıyla işletmeler için üst düzey büyüme fırsatları sunuyor. Ancak hype'nin ötesinde, uygulamanın bir şirket için birçok avantajı var. Marka, toplulukla etkileşim ve yakınlık kurabilir, canlı geribildirim tarafından teşvik edilir ve böylesine özel bir içerik sunarak sadakatle gelişebilir.

Uygulamanın bir numaralı avantajı, heyecanla bütünleşmesiyle sunduğu görünürlüküir. Uygulamanın "Twitter'da Paylaş" düğmesi üzerine basit bir tıklama, kullanıcılara Twitter ve Periscope’da ki tüm kullanıcı tabanına erişme konusunda güç kazandırıyor. Buna ek olarak, kısa formatlar ve erişilebilir videolar viral bir statüye ulaşma şansını arttırır.

Genç ve modaya uygun Periscope "dijital yerliler" topluluğu ile doğrudan iletişim hattı açar. Global Web Index'e göre, Periscope kullanıcılarının %75'i 16 ila 34 yaşları arasında bulunuyor ve bu da görüntüsünü yenilemek ve daha genç bir kitleye ulaşmak isteyen herhangi bir marka için ideal bir medya aracı haline getiriyor.

Periscope, AppStore'da ve Google Play'de ücretsiz olarak indirilebilir; bu da iletişim bütçesi açısından onları eşit tutarak tüm bütçeler ve her ölçekteki şirket için uygun hale getirir. En iyi kısım? Tüm bunlar akıllı telefon aracılığıyla yapılabilir.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulaması şu anda hem iPhone hem de Android işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Uygulamanın kullanımı, bir Twitter hesabının yanı sıra bir video işlevi olan bir cep telefonunu gerektirir.

Periscope En İyi Uygulamalar

Periscope’nin bir numaralı kuralı, yayınlayacağınız etkinliği seçmektir. Sadece perakende gezintiyi kullanmak için periskopu kullanın halkın ilgisini artırabilir. İçeriğin izlenmesi ve paylaşılması için gerçek katma değeri olmalıdır.

 

Periscope ile her şey zamanlama ile ilgilidir. Hedef kitlenin canlı videoyu izleyebileceği en uygun zaman aralığını seçmesi gerekir. Yayınlanmadan kısa bir süre önce izleyicilerinizle "randevu" almaktan çekinmeyin.

Canlı videoların süresi çok uzun olmamalıdır. Raporlara göre, izleyiciler yaklaşık 10 dakika sonra düşme eğilimindedir. Kayıt, doğru zamanda başlamalı ve fazla "ölü zaman" için izin vermemelidir. Aynı zamanda, canlı akış, topluluğun ürün veya hizmetten haber alamadığı ve görüşlerini paylaşamayacağı kadar kısa olmamalıdır.

Periscope’yi kullanmak için bir video uzmanı olmasına gerek yok, ancak saygı duyulması gereken bazı kurallar var. Çerçeveleme, video çekimi kadar önemlidir.

Bu tuzaklardan kaçınmak için, bir çeşit metnin yanı sıra "en az" bir yorumun yanı sıra "beyaz boşluk" dan kaçınmak da önerilir. Diksiyonun net olması ve mikrofon akıllı telefonunun daima kaydedilen kaynağın yanında olması gerekir.

Başlamadan önce aşağıdakilerden emin olun:

• Periskop ve Twitter hesapları senkronize edilir,

• Videolar daha geniş bir kitleye ulaşmak için "kamusal" modda,

• Akıllı telefonun pili dolu,

• ve video oynatma bağlantıları, herhangi bir ve tüm uygun hashtagları ile Periscope ve Twitter'a gönderilir.

Son olarak, denetlemeyle ilgili olarak, herhangi bir kötü amaçlı yoruma hesabınız tarafından engellendiğinden emin olun. Kullanıcılar ayrıca uygun olmayan yorumları rapor edebilir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI