Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 19:07:21 + -


Bankalar, borcunu ödemeyen müşteriye, kredi kartı borç yapılandırma fırsatını sunmaktadır. Normal şartlarda faizi ile ödenmesi gereken borç tutarı banka ile anlaşarak faizsiz ve belirli taksitler halinde ödenebilmektedir.


Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme - 14 Mart 2017 Salı

Ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısı bir hayli fazladır. Kredi kartı çoğu zaman bir ödeme aracı olarak değil, bir borçlana aracı olarak kullanılmaktadır. Gelir gider dengesinin sağlanamaması sonucu, kontrol edilmeyen harcamalar yüksek tutarlı borçlanmalara neden olmaktadır. Bu borçların zamanında ödenmemesi durumunda, toplam borcun üzerine bir de faiz eklenmektedir. Banka bu durumlarda genellikle müşterileri ile anlaşma yoluna gitmeyi tercih etmektedir. Banka borcunu ödemeyen müşteriye, kredi kartı borç yapılandırma fırsatını sunmaktadır. Normal şartlarda faizi ile ödenmesi gereken borç tutarı banka ile anlaşarak faizsiz ve belirli taksitler halinde ödenebilmektedir.

İlk Seçenek Borçları Taksitlendirme

Banka borcunu ödemeyen müşterilerin daha rahat bir şekilde borcu ödemesi için kredi kartı borç taksitlendirme seçeneğini sunmaktadır. Belirli bir faiz eklenmiş olan borç, banka ve müşteri arasında yapılacak özel bir anlaşma ile taksitler halinde ve faizsiz bir şekilde ödenebilmektedir. Borç taksitlendirme işleminden faydalanabilmek için öncelikle bankaya borcu ödeyeceğinize dair taahhüt vermeniz gerekmektedir. Borç taksitlendirme işleminden sonra yine ödeme yapılmaması durumunda, banka müşteri hakkında icra ve haciz süreçlerini başlatma hakkına sahip olacaktır. Toplam borcu bir seferde ödeme gücü olmayan kişiler, banka ile anlaşarak aylık kendi belirleyecekleri tutarlarda ödeme yapmak koşulu ile kredi kartı borçlarını taksitlendirebilmektedirler. Borç taksitlendirme işlemini bankanın herhangi bir şubesine giderek veya telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

72 Aya Kadar Borç Yapılandırma

Kredi kartı borç yapılandırma işlemi, birikmiş ve ödenmemiş olan kredi kartı borcunun ana para tutarı, hesaplanmış olan faizi ve yapılandırma yapılan güne kadar olan masrafları üzerinden yapılmaktadır. Müşteri yapılandırılacak borcu tek seferde ödemek isterse banka, toplam borç üzerinden belirli bir tutar indirim yapmaktadır. Ancak genellikle tek seferde ödenemeyecek durumda olan borçlar yapılandırılmaktadır. Bankalar, borçlarının tamamını tahsil etmek ve herhangi bir zararla karşılaşmamak için, kredi kartı borcu olan müşterilere borçlarını 72 aya kadar yapılandırarak ödeme imkanı sunmaktadır. Bu yapılandırma işlemi için herhangi bir alt sınır veya üst sınır bulunmamaktadır. Ödenmemiş tüm kredi kartı borçlarını banka ile anlaşarak yapılandırmak mümkündür.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI