Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKredi Kartı Borcunuzu Yapılandırma ! - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:28:58 Güncelleme: 14-03-2017 23:33:58 + -


Ülkemizde kredi kartı sahiplerinin büyük çoğunluğu kartlarını bilinçsizce harcamakta ve ödenemeyen borç miktarı her geçen gün daha fazla olmaktadır. Bu borçlar ödenemediği takdirde buna faiz farkı da eklenmekte ve kart sahipleri için borç daha fazla içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu durumda akla gelen an makul çözüm ise kredi kartı borcunu yapılandırma olmaktadır.


 Kredi Kartı Borcunuzu Yapılandırma ! - 14 Mart 2017 Salı

Kredi kartları düzgün kullanılmadığı takdirde birçok insanın hayatına sıkıntılar getirebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ise yapılması gereken oldukça basittir. Kredi kartı alırken limitinin ödeme gücüne uygun olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede ödenemeyen borç miktarı olmamakta ve aylık gelire paralel olarak kredi kartı ödemesi gerçekleşmektedir. Bu durum kredi kartı sahipleri bilinçli davrandığı takdirde ortaya çıkmaktadır.  Ancak maalesef ülkemizde kredi kartı sahiplerinin büyük çoğunluğu kartlarını bilinçsizce harcamakta ve ödenemeyen borç miktarı her geçen gün daha fazla olmaktadır. Bu borçlar ödenemediği takdirde buna faiz farkı da eklenmekte ve kart sahipleri için borç daha fazla içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu durumda akla gelen an makul çözüm ise kredi kartı borcunu yapılandırma olmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Kredi kartı borçları ödenmediği takdirde yasal süreç işlemeye başlamaktadır. İlk aşamada idari takip başlar ve kart sahibinden borcunu belli bir süre içerisinde ödemesi istenir. Ancak borç tutarı yüksek olduğundan dolayı genellikle bu borç da ödenememekte ve sürecin diğer aşamaları devam etmektedir. Bundan sonraki en önemli aşama sürecin avukat yansımasıdır. Avukat kart sahibi ile iletişime geçerek borcunu ödemesini istemektedir. Genel olarak bu aşamada avukat kredi kartı sahibine kart borcunu ödeme gücüne uygun olarak yapılandırmayı teklif etmektedir. Buna göre kart sahibi biriken borcunu taksitler halinde ödeme şansını elde etmektedir.

Kredi Kartı Borçlarının Yapılandırılması

Günümüz insanlarının ekonomik durumlarına bakıldığında kredi kartı borcu olmayan insan sayısı oldukça azdır. Bunun altında yatan en büyük etken ise kredi kartlarının bilinçsiz bir şekilde kullanılmasıdır. Bilinçsiz kullanılan her kredi kartı, sahibine yüklü borçlar olarak geri dönmekte ve bu da beraberinde insanlara maddi sıkıntılar getirmektedir. Borcu biriken kişiler için ödeme süreci içerisinde en uygun yöntem kredi kartı borcunu yapılandırma olmaktadır. Kredi kartı borcunu yapılandırma süreci adli aşamada ortaya çıkmaktadır. Bu süreç içerisinde kart sahiplerinin borçlarını ne kadar taksitlerde ve tutarlarda ödeyebileceği yetkili kişiler tarafından belirlenmekte ve kart sahibi ile iletişim halinde olunmaktadır.

Yapılandırılan Kredi Kartı Borçları Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunun yapılandırılma işlemi avukatlar tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla bu süreç yasal işlemlerin gerçekleştiği aşama olarak bilinmektedir. Kredi kartı borcu yapılandırıldıktan sonra kart sahibi borcunu işlemi gerçekleştiren avukatlık firmasına ödemeye başlamaktadır. Ödemeler düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde herhangi bir sorun çıkmadan kart sahibi borcundan kurtulabilmektedir. Yapılandırma esnasında aylık ödeme tutarı kart sahibinin ödeme gücüne göre belirlendiğinden dolayı genellikle bundan sonraki süreçlerde herhangi bir sıkıntı çıkmamaktadır. Dolayısıyla kredi kartı borcunun yapılandırılmasında aylık ödenecek tutarın ne kadar olacağı büyük önem taşımaktadır. Yapılandırılmanın gerçekleştirilmesi yüksek tutarlarda kredi kartı borcu olan kişilerin rahat bir nefes almasına fayda sağlamaktadır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI