Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKredili Mevduat Hesabı - 15 Mart 2017 Çarşamba

Tarih: 15-03-2017 22:01:33 + -


Bankalar müşterilerine çeşitli olanaklar sağlayabilmek amacı ile birbirinden farklı kredi sunmaktadırlar. Hem bireysel kullanıcılar hem de bireysel kullanıcılara özel kredi seçenekleri vardır. Kredi mevduat hesabı ise bankaların bireysel ve ticari müşterilerine sunmuş olduğu olanaklar içerisinde yer almaktadır.


Kredili Mevduat Hesabı - 15 Mart 2017 Çarşamba

Bankalar müşterilerine çeşitli olanaklar sağlayabilmek amacı ile birbirinden farklı kredi sunmaktadırlar. Hem bireysel kullanıcılar hem de bireysel kullanıcılara özel kredi seçenekleri vardır. Kredi mevduat hesabı ise bankaların bireysel ve ticari müşterilerine sunmuş olduğu olanaklar içerisinde yer almaktadır.

Ticari müşteriler için son derece önemli olan bu hesap gün içinde nakit ihtiyacının karşılanması konusunda ve ticari trafiğin aksamaması acısından sık sık kullanılan bir kredidir. Ticari müşteriler bu kredileri gün içerisinde kullanarak mesai saati bitimine kadar ödemek zorundalar. Aksi halde kredi çekmiş sayılacak ve faize maruz kalacaklardır. Fakat kredi mevduat hesabı bireysel kullanıcılar için biraz farklı amaçlara hizmet etmektedir. Bireysel kullanıcılar –(eksi) bakiyeye düşerek kendileri için gerekli nakit ihtiyacını buradan karşılamaktadırlar. Genel olarak ta gün içinde ödeme yapılmadığı için kredi çekmiş sayılmaktadırlar ve faiz işlemektedir.

Bireysel kullanıcılarda kredi kartından nakit avans çekimi ile aynı işlemi gören kredi mevduat hesabı kredi kartı borcu gibi düzenli ödenmemesi durumunda büyük sorunlar yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

Kredi mevduat hesabını kullanma koşulları

Kredi mevduat hesabı maaş kartınıza, düzenli gelirinizin yatmış olduğu hesap kartlarına verilmektedir. Hesabınıza yatan düzenli gelir miktarı ölçüsünde banka sizlere ekstradan kullanabileceğiniz bir limit belirlemektedir. Herhangi nakit ihtiyacınız olması durumunda bu hesabı kullanabilirsiniz. Hesabı kullanmanız durumunda –(eksi) bakiyeye düşeceksiniz. Banka sizlere kredi adı altında vermiş olduğu tüm yardımlardan faiz alacaktır. Kredi mevduat hesabını kullanmanız sonucunda da bankaya faiz ödemeniz gerekecektir.

 

Kredi mevduat hesabını kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

●Hesabınıza tanımlı kredi mevduat hesabı limiti belirlenirken kredi notunuza, geçmişteki ödeme koşullarınıza, gelir seviyenize ve varsa borç durumlarınıza bakılır. Aynı kredi kartında olduğu gibi işlemler uygulanır ve banka sizlerin kullanabileceği bir limit belirler.

Kredi mevduat hesabı aynı kredi kartı özelliği taşımaktadır. Bundan dolayı da kullanımı esnasında dikkat edilmelidir. Askeri ödeme tutarını zamanında ödemeniz ve aksatmamanız gerekmektedir. Faiz oranı ise kredi kartından nakit avans çekme ile yanı olacağı için mümkün mertebe kullanmamaya çalışınız.

●Mevduat hesabı kullanımı nedeni ile maaşınızı aldığınız zaman maaşınız ilk önce –(eksi) bakiyeyi dolduracaktır. Bundan dolayı da maaş ile borcu kapatsanız dahi diğer ay yine kullanmak zorunda kalacaksınız. Mümkün mertebe bu hesabı kullanmamaya çalışmak daha avantajlıdır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI