Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKronik Yorgunluk Nedir? - 14 Nisan 2017 Cuma

Tarih: 14-04-2017 21:51:11 Güncelleme: 14-04-2017 21:53:11 + -


Bu makalemizde özellikle yaz aylarında ortaya çıkan insanlar üzerinde olumsuz etkileri olan kronik yorgunluk hastalığı konusunda sizlere bilgiler sunacağız. Kronik yorgunluk istirahat ile düzelmeyen daha çok yaz aylarında ortaya çıkan beyinin zihinsel ve fiziksel aktifitelerini tam olarak yerine getirmesini engelleyen uzun bir süre devam en az altı ay kadar daha uzunda sürebilir bir hastalık çeşitidir.


Kronik Yorgunluk Nedir? - 14 Nisan 2017 Cuma

Bu makalemizde özellikle yaz aylarında ortaya çıkan insanlar üzerinde olumsuz etkileri olan kronik yorgunluk hastalığı konusunda sizlere bilgiler sunacağız. Kronik yorgunluk istirahat ile düzelmeyen daha çok yaz aylarında ortaya çıkan beyinin zihinsel ve fiziksel aktifitelerini tam olarak yerine getirmesini engelleyen uzun bir süre devam en az altı ay kadar daha uzunda sürebilir bir hastalık çeşitidir.

 

Genellikle sert hava koşulları arasındaki geçiş sırasında insanları yakalayan kronik yorgunluk hastalığı ile baş etmenin yolları nı bu makalemizde sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu işin uzmanları doktorlar kronik yorğunluk hastalığının istirahatlerle gecmediğini ve çok uzun süre sürebildiğini bizlere anlatıyorlar kronik yorgunluk hastalığı belirtileri ise özellikle uyku problemi , hafıza problemleri baş ağrısı, sürekli tekrarlanan , boğaz ağrıları , kaslarda eklemlerde oluşan ağrılar ve şişkinliklerin bu hastalığın belirtileri arasında olduğunu bizlere uzmanlar söylüyor.

 

Kronik yorgunluk hastalığından nasıl kurtulurum bu soruyu uzmanlar şöyle cevaplıyor.  Günlük ortalama sekiz saat ile on saat arası uyumak , stresten uzak durmak,  hayata gülen gözlerle bakmak her gün hafifte olsa egzersiz yapmak, düzenli ve dengeli beslenerek ideal olan kilomuzu muhafaza etmemiz gerekmektedir.  Kronik yorgunluk geciriyorsanız doktora gittiğinizde bütün tahlilleriniz, incelemeleriniz normal gibi gözükebilir bunun için kronik yorgunluk hastası olup olmadığınızı anlamak için Artık hafızanız eskisi gibi değilse yani çabuk unutuyorsanız.

Örneğin az bişeyde olsa vücudunuzu yoracak aktifiteler yaptıktan sonra kendinizi yataktan kaldıramıyorsanız.

Uykunuzu aldığınız halde kendinizi hale halsiz ve yorgun hissediyorsanız.

Vücudunuz daki eklemler, kaslar sıklıkla ağrı yapıyorsa

En önemli si ise birşey yokken sık sık başınız ağrıyorsa

Kendinizi sanki bir diken gibi hissediyorsanız dokunduğunuz her yerin ağrıdığını hissediyorsanız büyük bir ihtimalle kronik yorgunluk hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Bunun için en yakın sağlık kurumuna giderek güzelce bir muayene olmak işin uzmanları doktorlardan bilgi almak sizin için daha yararlı olacaktır.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI