Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınPeşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır? - 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:19:14 Güncelleme: 14-03-2017 23:26:14 + -


Konut kredisi almak isteyen ancak belirli peşinat sahibi olmayan kişiler için peşinatsız konut kredisi bulunmaktadır. Konut kredisi sahibi olmak için belirli bir miktar peşinat sahibi olmak yasal bir zorunluluktur. Kredi verecek olan banka alınacak olan evin ekspertiz fiyatını belirleyerek fiyatın %75’i kadar kredi vermektedir. Geri kalan %25 ise peşinat olarak ödenmektedir. Ancak bu durumda ev alma konusunda sıkıntı yaşayanlar peşinatsız konut kredisini tercih etmektedir.


Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır? - 14 Mart 2017 Salı

Ev sahibi olmak günümüz şartlarında oldukça zor olan bir yatırım çeşididir. Ev sahibi olmanın en büyük zorluklarının başında konut fiyatlarının yüksek olması gelmektedir. Özellikle son zamanlarda konut fiyatlarında ki ciddi artış nedeniyle ev almak daha da zorlaşmıştır. Konut sahibi olmak sadece bir ev sahibi olmak anlamına gelmemektedir. Konut sahibi olmak aynı zamanda da bir çeşit yatırımdır. Bu tarz bir yatırımın gelecekte önemli bir getiri getireceğini görmek oldukça kolaydır. Bunun için geçmişte konut sahibi olarak günümüzde ki karının arttıran birçok yatırımcı bulunmaktadır. Bu nedenle yapılan konut yatırımlarının stratejik anlamda da önemli ve kar getirici olduğu görülmektedir.

 

Konut Kredisi Nedir

Konut almak için tercih edilen en bilinen yollardan birisi konut kredisidir. Konut kredisi bankalar tarafından kesin şartlar altında verilen kredilerdir. Konut kredileri tüketiciler tarafından en fazla talep edilen krediler arasında gösterilmektedir. Yüksek miktarlı olmasına rağmen en fazla talep edilen krediler arasında olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Çünkü konut almak için katlanılan bu kredi ve faizi konutun değerinin artması ile birlikte karlı bir yatırım haline dönüşebilecektir. Konut kredisi için her bankanın farklı şartları olsa da genel olarak aynı tarz şartlar altında verilmektedir. Verilen konut kredilerinin vadesi ve faizleri farklılık göstermektedir. Konut kredisinin vadesi bankanın belirlediği seçenekler arasından seçilebilmektedir. Vadeye göre de ödenecek olan faiz miktarı da değişecektir.

Konut Kredisi Nasıl Alınır

Konut kredisi almak isteyen bireyler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bankaların verdiği Konut kredilerini alabilmek için ilk olarak başvuru yapmak gerekmektedir. Konut kredisi başvurusu yapmak için internet bankacılığı veya şube tercih edilebilmektedir. İnternet bankacılığı aracılığıyla yapılacak konut kredisi başvurusu daha pratik olmaktadır. Sadece bankanın internet sitesine girmek ve başvuru konusunda bilgi almak yeterli olacaktır. Konut kredisi almak için sunulan diğer bir yol ise bankaların şubeleridir. Başvuru için bankaların şubelerine giderek konut kredisi için gereken şartları öğrenmek ve başvuru yapmak mümkündür. Yapılan başvuru da bütün şartlar tamamen incelenerek kişinin konut kredisi için elverişli olup olmadığına karar verilecektir.

Peşinatsız Konut Kredisi Nedir

Konut kredisi almak isteyen ancak belirli peşinat sahibi olmayan kişiler için peşinatsız konut kredisi bulunmaktadır. Konut kredisi sahibi olmak için belirli bir miktar peşinat sahibi olmak yasal bir zorunluluktur. Kredi verecek olan banka alınacak olan evin ekspertiz fiyatını belirleyerek fiyatın %75’i kadar kredi vermektedir. Geri kalan %25 ise peşinat olarak ödenmektedir. Ancak bu durumda ev alma konusunda sıkıntı yaşayanlar peşinatsız konut kredisini tercih etmektedir. Peşinatsız konut kredisi bankaların tüketicilere sunduğu başka bir seçenektir. Peşinatı olmayan konut kredisinde bankaların belirlediği ekspertiz fiyatının tamamı için konut kredisi verilmektedir. Verilen konut kredisi %100’ü bulabilmektedir.

 

Peşinatsız Konut Kredisinin Özellikleri

Peşinatsız konut kredisini diğer kredilerden ayıran belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Yasal olan %75 oranının üstünde kredi verebilmek için bankalar geri kalan %25’lik oran için alınacak konuta ipotek koymaktadır. Aksi halde banka yasal prosedürlere uymayarak önemli bir ceza altında girmektedir. Bu nedenle konulacak ipotek tamamen yasal zorunluluk halidir. İpotek koyan banka bu yöntem ile hem kredi borcunu garanti altına alır hem de konut almak isteyen kişilere farklı imkanlar sunar. Son zamanlarda peşinatsız konut kredisi alan kişi sayısının artması ile birlikte bankaların belirledikleri stratejilerde başarılı olduğu görülmektedir. Ancak bu krediler uzun vadeli olduğu için geri ödenecek faiz de artmaktadır. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI