Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınTarıma Destek Veren Bankalar, Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri Olmakta Ve Ne Kadar Kredi Verilmekte? - 19 Mart 2017 Pazar

Tarih: 19-03-2017 11:47:59 Güncelleme: 19-03-2017 12:00:59 + -


Ülkemizde tarım işi gerçekleştiren kişi sayısı bir hayli çok olmaktadır ve bu kişilerin çoğu tarım kredisi alarak bu işe başlamışlardır. Kredi alarak kendilerine bir hayli iyilik yapmış olacaklardır. Son derece iyi olan bu kredi sayesin de zorlanma yaşamamış olacaksınız.


Tarıma Destek Veren Bankalar, Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri Olmakta Ve Ne Kadar Kredi Verilmekte? - 19 Mart 2017 Pazar

Ülkemizde tarım işi gerçekleştiren kişi sayısı bir hayli çok olmaktadır ve bu kişilerin çoğu tarım kredisi alarak bu işe başlamışlardır. Kredi alarak kendilerine bir hayli iyilik yapmış olacaklardır. Son derece iyi olan bu kredi sayesin de zorlanma yaşamamış olacaksınız. 

\r\n\r\n

Tarım Destek Kredisi Başvuru Şartları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bakanlığın tarımsal destek politikalarıyla ilgili önemli düzenlemeler yapmayı planladıklarını belirterek, "Tarımsal destekleri derli toplu hale getireceğiz. Böylece çiftçi ne aldığını ve ne alacağını bilecek" ifadesini kullandı.

\r\n\r\n

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odaları yöneticileri, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçeleri Ticaret Borsası ve Odaları yöneticilerinden oluşan heyeti kabul etti.

\r\n\r\n

Çelik, kabulde yaptığı konuşmada, Bursa''nın Türkiye''nin tarımsal üretimi için önemine işaret ederek, yeni projelerle şehrin ülke ekonomisi için daha da önemli bir noktaya geleceğine inandığını belirtti.

\r\n\r\n

Bakanlığın destek politikalarına da değinen Bakan Çelik, "Destek politikalarımızla ilgili düzenlemeler yapacağız. Söz konusu destekler, çok yaygın bir durumda. Biz hayvansal ve bitkisel desteklerin sayısını indirmeyi, bir araya toplamayı planlıyoruz. Tarımsal destekleri derli toplu hale getireceğiz. Böylece çiftçi ne aldığını ve ne alacağını bilecek" değerlendirmesinde bulundu.

\r\n\r\n

Bakan Çelik canlı hayvan borsalarıyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

\r\n\r\n

"Borsalar üreticinin değerini yükselten ve üretimi anlamlı kılan yerler. Geçen hafta Afyon''da canlı hayvan borsasına gittik. Muazzam bir tesis yapılıyor. Hayvan otelinden podyumuna, tribününe kadar her şey var. Hayvanı tribünden ve aynı zamanda internet üzerinden de izliyorsun, seçiyorsun, tartısını yapıyorsun, alımını yapıyorsun, kesiliyor ya da kesilmiyor. Hijyenik şartlarda alıp götürüyorsun. Başka illerde de bu yönde çalışmalar var. Umuyoruz ki Bursa da önümüzdeki günlerde bu konuda ön plana çıkacak. Köylü, üreticinin ''işletmeci anlayışıyla'' donanmalı. Böyle bir yeni bakış açısı taşıyalım ki, tarımı belli bir noktaya getirelim. Bu konuda en büyük desteği de sizden alacağız. ''Biz doğruyu biliyoruz'' demiyoruz. Beraber doğruyu bulup, gerekli çözümleri üreteceğiz.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI