Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın


Talha Yılmazer


Facebookta Paylaş

2017 Rent A car - 10 Nisan 2017 Pazartesi
Tarih: 01-04-2015 22:20:00 Güncelleme: 10-04-2017 17:45:00


Günümüz yaşam kalitesinde başka şehirlere ulaşım iş seyahat tatil amaclı istekler bulunabiliyor.Google firma rehberinde Rent A car sizlere ulaşımda büyük bir yardımı hedefliyoruz sizlere en iyi biçimde ağırlamak en iyi imkanı sağlamak en iyi şekilde sizi mutlu etmek için uğraşmaktadir.( veya uğraşmaktayız )

 Google Firma Rehber olarak Rent A car,da Kiralama Şartları şöyledir ;ekonomık araçlar için Ehliyet en az iki yıllık olması 23 yaş üstü üst grup araçlar için Beş yıllık Ehliyet 27 yaş aranmaktadir yurt dışından alınan ehliyetler kiralamak için uygundur.Minimum Kiralama süresi 1 gün olup daha kısa kiralamalarda tam ücret alınır. 1 günü geçik kiralamalarda ise fiyatlar ve koşullar için 1 ay içerisinde yetkilimiz ile ihtibara geçebilirsiniz.Ön ödeme ve ödeme şeklinde yapılacak olan ödemeler zarara gelicek herhangi bir iş kaybı önüne geçilebilmesi için kira tutarının %25 ni ödeme olarak talep edilebilir.Kiralama süresi olası gecıkmeler surenın uzatılması herhangi bir ödenmemiş trafik cezaları eksik teslım edilen  sıgorta kapsamı dışına cıkabılecek hasarlar kiralama kullanıcıdan gelmiş herhangi arıza vb. ekstra oluşabilecek masraflarkredi kartına en az 500 depoziti olarak karşılık alınır.

Google firma rahberi olarak en cok talep gören Rent A car da neler satılır :                 

                              2013 Model Reaunlt Clio  ( Dizel )

                              2011 model Honda Cıvıc   ( Bezinli )

                              2011 model Hundai Accent ( Dizel )

                              2012 model Fıat  Lınea   ( Dizel )       

                              2012 model Ford Fıesta   ( Dizel )

                              2012 model Reaunlt Symbol( dizel )

vb araçlar satılabilmektedir.

Google firma Rehberi olarak Araç kiralamanın Zararları Kaza yaptığınız taktirde aracı kiralayan kişiye haber verilmesi istenir.Aracınıza  park halindeyken çarpılırsa yapmanız gerekneler  vuran kişi hala ordaysa ondan sigorta poliçesinın kopyasını almanız veya polisi arayıp hıç bir şekilde arabayı yerınden oynatmayarak polisin gelmesini bekleyin.eğer polise ulaşamiıyorsanız en yakın polis karakoluna gidip zabıt tutturmanız rica olunur.Zabıt tutulurken karşı tarafın suclu oldugunu söylemenız gerekir.Bunun sebebi ise trafik poliçesinde tazminat isticeğiniz için karşı taraf hatalı gözükmez ise sigorta şirketleri hata olmadığı için tazmınat ödemeye bilirler. Ayrıca kusur gibi görülecek ödemeler yapabilirler.Araca vuran kişi eğer olay yerınde yok ise kiraladığınız kişiyle itibare gecmenız gerekir.

Eğer kiraladığınız aracın benzını full olarak size veriliyosa teslim günüde aynı şekilde vermeniz gerekir.Teslim gününü 3 saat geçmiş saat başı kiralama  1/3 şeklinde,  3 saati geçmiş ise gün kirası alınır.Her türlü OGS HGS geçişleri kiracıya mahsus olup kira bedeline eklenecektir.

Arabayı verılen kişinin sürmesi 2 şahısların kullanımı yasak olup araba içinde her türlü gerçekleşecek sakatlık kaza durumunda kiralayandan masraflar karşılanır.

 

Google fırma rehberi olarak araç kiralama da başınıza gelebilceke her türlü kaza vurup kaçma olaylarında zarara sürebilcek durumları anlatmaktayız.Aracanın teslim tarihi dikkate alınması gerekir.Kiraya veren kişi hiç bir şekilde ara içinde calıntı mal kaybı gibi durumlardan söz konusu değildir. Kiraya veren kiracı her türlğü mal kaybı hasar sonucu meydana gelen dava suclama şikayet durumlarında bu hakklarında feraget edebilir

Oto Pazarında araç satın alırken dikkat edılmesi gerekenlerden biriside araçın Rent A car çıkıslı olmasına dıkkat edın aracın her turlu kaza vurup kaçma bozulma gibi olayları olabılıur araç daha sopnradan taksıden cevrilmiş olabilir

Araçı ıstenilen tarıhten teslim alınmazsa Mahkemelere başvuru yapılabılır.Suc teşkil ettiği için sözleşmede araçı kısa surede teslim etme gibi olayların tam tersi yaşanmış ise ve araçta heerhangi bir sorun oluşmussa maddı yonunden anlaşmazlık olmuşsa mahkemelere başvuru yapılabılır

Google fırma rehberindekı okuyucuların  Araç kiralamada herhangi bir kiralayıcı iel tarafalar sözleşmede anlaşmazlık veya araçı teslim ederken bir sorunda anlaşmazlık olursa  belge  defter ses telefon video gibi pc kayıtlarını dahıl olmak üzere HMK 193 uyarısı delillerin olduğunu kabul veya taahhüt etmiştir.Kiracının sözleşmesinde istenilen yemin hakkı söyledir. " Kiralayan kayıtlarının usulune yakın tutulduğunda konusuna yemın" teklif hakkında devamını getirerek feragat ettiğini kabul eder.Bu madde sezleşme niteliğindedir.

Google firma rahberinde araç kiralamanın yararları şunlardır.

Bir rent A car da ne kdar cok araba varsa fiyatlar o kadar kiralayıcıya  yansıtılmaktadır.her geçen yıl yenı araçlar cıktığı ıcın rent a car sahibleri araç.ların yenileme yatkın olması gerekir

Otomobıl kıralamada %100 giderler atılır.

Şireket kiralayarak buyuk bır fınansal değer katar gelir verigsini 180 sayılı tebliği uyarınca aracı gider olarak gösterir

 Kiralamada aylık gelir gösterilirve fatura kesilir bu kesilen faturalar KDV ödemesinin önune geçmiş azda olsa gideri sağlamaktadir. Ayrıa yıllık kiralanan araç bedeli tamamı 3 aylık dönemlerde gider olarak kayıt edılır.

Benzin faturasının %100 gider olarak karşılanması vergi avantajlarını sağlar ama belirli şartlara göre otombıllerın  sadece %35 yada %45 şi gider olarak kaydedilir.

Kiraladığınız araç sizin olmadığı için vergileme ile hukumlu değilsiniz.

Google Firma Rehberinden tavsiyeler Araça kiralarsanız yıllık vergıler araçın muaynesi kazarlarda her türlü sonuçlar doğrura bılecek problemler yaşamazsınız araç tam olarak takibin işlerinizde takıp edebilirsiniz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI