Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın


Vezir


Facebookta Paylaş

2017 İnternetten Para Kazanmayı Öğrenelim - 10 Nisan 2017 Pazartesi
Tarih: 08-03-2015 23:03:00 Güncelleme: 10-04-2017 17:52:00


Bugüne kadar birçok kişi internetten ve gazetelerden iş ilanlarına bakarak kendisine yeni bir iş veya ilk defa çalışacak ise girecek bir iş yeri arıyordu. Bazı iş yerlerine güvenebilseniz bile, maalesef artık çoğuna güvenemeyecek hale geldik. Bunların birçok farklı sebepleri olabilir, fakat artık oturduğunuz yerden, eğer çalışıyorsanız, ister iş yerinizden, ister evinizden veya hatta tatile gittiğiniz zamanda bile yapabileceğiniz çok basit ve kazançlı işler bulunmaktadır. Bu işleri yapabilmek size sadece bir bilgisayar ve internet bağlantısı gerekiyor. Bunu söyledikten sonra elbette birçok kişi “internete girip gazete okuyarak mı para kazanacağız” gibi farklı sorular sorabilir. Hatta internet üzerinden “bir şeyleri” okuyarak para kazanmanın bile artık yöntemleri var.

            Bu kitapta internet üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebileceksiniz. Bu şekilde kendinize ek gelir sağlayabilir ve aynı zamanda sevdikleriniz ile beraber çok daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Hatta bazen öyle işler oluyor ki, kendinizi daha iyi ifade edebilecek bir hale gelebiliyorsunuz. İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından bir tanesi ve aynı zamanda en yaygın olanı yazarlıktır. Yazarlıktan kastımız ise kitap yazarlığı değil, makale, blog ve köşe yazarlığıdır. Bu tür yazılarda genellikle en az yüz kelime ile yüz elli kelime arasında başlayarak, bin kelimeye kadar çıkan makaleler ve köşe yazıları yazabiliyorsunuz. Bütün bu yazılar web sitelerinde ve farklı bloglarda kullanılarak size para olarak geri dönüyor.

            Makale veya blog yazarlığında, yazacağınız konu her şey olabilir. Genel kültürden tutun ki sağlık konular, bunların yanı sıra kadın veya moda konuları, eğitim veya gezi konuları ve daha birçok konular söz konusu geçebilir. Konulara görede yazıların ne kadar uzun veya kısa olacağını belirleyebilirsiniz. Yazdığınız yazılar ne kadar okunursa, o kadar kazanma oranınız yüksek olur. Makale ve blog yazarlığında, okurları etkilemek çok önemlidir. Onların etkilenecekleri dilde yazabilmek gerekiyor. Baştan savma veya hiç umursamadan herhangi bir yazı yazmaya çalışırsanız, hiçbir okur toplayamazsınız ve emeğiniz tamamen boşuna harcanmış olur. Sizde boşuna yazmış olursunuz. Konu ne olursa olsun, okuyucuyu etkilemeniz lazım.

            Bazen öyle yazılar oluyor ki daha fazlasını yazsaydı veya acaba yazarın başka bir yazısı çıkacak mı diye düşünebiliyorsunuz, çünkü çok güzel bir yazı yazabiliyordur. Yazı yazarak para kazanmak aslında kolay, fakat yazıların etkili ve özgün olması gerekiyor. Özgün kelimesinden kastımız ise yazıların sadece size ait olması  ve herhangi başka bir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor. Yazıların her zaman için etkileyici, okura merak uyandıracak ve daha fazla okuma isteğini arttırmanız gerekiyor. İnternete baktığınızda birçok yazarlık veya makale işleri ile ilgilenen kişiler ve firmalar bulunmaktadır. Bir firmaya bağlı bir yazar olarak çalışmak isterseniz, firmanın alacağı karı göz önünde bulundurarak işi kabul etmeniz gerekiyor.

            Dolayısıyla bütün makale firmaları yüz kelimesi için bir fiyat vererek, yüz kelime ve katlarını hesaplayabiliyorsunuz. Normalde yüz kelimesi bir lira olması gerekirken, bazı firmalar kendilerine kar alarak yüz kelimesi yetmiş beş kuruş veya daha az olarak elli kuruşa bile yazdıranlar oluyor. Makale yazarlığı zor bir iş değildir, fakat emek ister ve genellikle yüz kelimesi bir lira olması gerekirken, firmaların elli kuruşa kadar düşürmeleri yazarların çok fazla işine gelmiyor ve bu sebeple firmalar çok az bir sayıda yazarlarla çalışmak zorunda kalıyorlar. Yazarların yazıları kaliteli olunca daha fazla sipariş geliyor ve bu seferde yazar sayısının az olmasıyla siparişler yetişmeyecek bir hale geliyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI