Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınYılbaşı Nasıl Kutlanır, En İyi Yılbaşı Planları Nelerdir?

Tarih: 29-12-2016 10:26:14 + -


İçinde bulunduğumuz yılı geride bırakmaya hazırlanırken birçok kişi yeni yıl kutlaması için şimdiden palanlarını yapmaya başladı bile. Yeni yıla girilecek olan 31 Aralık akşamı için şimdiden birçok mekânda boş yer kalmadı. Rezarvasyonlar 1 hatta 2 ay öncesinden doldu.


Yılbaşı Nasıl Kutlanır, En İyi Yılbaşı Planları Nelerdir?

İçinde bulunduğumuz yılı geride bırakmaya hazırlanırken birçok kişi yeni yıl kutlaması için şimdiden palanlarını yapmaya başladı bile. Yeni yıla girilecek olan 31 Aralık akşamı için şimdiden birçok mekânda boş yer kalmadı. Rezarvasyonlar 1 hatta 2 ay öncesinden doldu. Yılbaşı gecesi için birçok plan yapılabilir. Bazı kişiler yeni yıl için dışarıda bir mekân için plan yaparken bazı kişilerde yeni yılı evde karşılama düşüncesinde. Hangi plan olursa olsun yılbaşı gecesi yeni yıla girilecek olmasından dolayı özel bir gecedir. Herkes yeni yılda sağlık mutluluk ve bol kazançlar temennisinde bulunurlar.

 

En İyi Yılbaşı Planları Nelerdir?

Yeni yıla dışarıda bir mekânda girmek isteyen kişiler öncelikle rezervasyon yaptırmadan önce mekândaki yılbaşı gecesi programını kontrol etmelidir. Nasıl bir etkinlik olacağı, geceye özel eğlence programlarının ne olduğuna bakarak karar verebilirler. Yılbaşını evde geçirmek isteyen kişilerde güzel bir akşam yemeğinden sonra süslenen ağaçlardan gelen ışıl ışıl renkler ile çoluklu çocuklu yılbaşı gecesinin popüler oyunu tombala oynayarak geçirilebilir. Saatler gece 23.59'u gösterdiğinde herkes hep bir ağızdan 10'dan geriye doğru sayarak saat tam 00.00'da herkes birbirine iyi temennilerde bulunur. Eğlenceli ve güzel şarkılar ile yürekler coşar gecenin keyfi herkes için ortak bir sevince bürünür. Aile bireyleri yeni yılın özelliği açısından birbirlerine ufak da olsa hediyeler alır ve hediyeler açılarak birbirlerini tebrik ederler.

Yıl Başında Yapılmaması Gerekenler

 

Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla bitirirken yılbaşı gecesi tüm insanların içinde yeni kararların alındığı, yeni başlangıçların miladı kabul edildiği bir gündür. Bu sebeple yeni yıl nasıl başlarsanız öyle gider inancı hâkimdir. Bundan dolayı tavsiye niteliğinde yılbaşında yapılmaması gereken birtakım şeyler vardır. Yılbaşı gecesinde bu tarz şeylere dikkat edilmesi sihirli bir değnek dokunmuş gibi hayatınızı yeniden yapılandırmaz fakat olumlu bir atmosfere sahip olunabilir.

 

Olumsuz Düşüncelere Son

Geçmişte yaşananlar geçmişte kalır ve dünde bir geçmiştir artık. Yılbaşı ecesi karamsar düşünmek, daha önce yapılan hatalara, yanlışlara, yanlış ilişkilere takılmak sadece insanın moralini bozar. Bu tarz ruh hali yapısına yılbaşı gecesi hiç gerek yoktur.

 

Bir Adım Atın

Küs ya da dargın olunan değerli bir kimse varsa yeni yıla küs girilmemesi gerekir. Yeni yıl yeni kapılar açar ve o kapıdan insanlar değer verdikleri insanlar ile beraber girdiklerinde mutlu olurlar. Bir adım atarak dargınlıklara son verilmesi kişileri hem mutlu eder hem de öz güvenleri yükseltir.

 

Dağılmayın Ve Dağıtmayın

Yılbaşı büyüsüne kapılıp eğlencenin dozu abartılmamalıdır. Sabah uyanıldığında dün gece ne oldu gibi ucu açık hatırlanmayacak bir olay yaşamamak için dikkatli olmak gerekir. Vücuda bir yılda alacağı alkol miktarını bir gecede boca etmek sağlık içinde yanlış bir durumdur. Bu sebeple her şey dozunda güzeldir.

Yılbaşı Programı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Birçok insanın dört gözle beklediği yılbaşı, herkesin yeni yıla yepyeni hayaller ve umutlarla girmesi için bir sembol olmuş durumda haftalar öncesinde yapılan planlar hazırlıklar var. Bu kadar beklenen bir gün için önceden iyi bir planlama ve hazırlık çok önemlidir. Yoksa dört gözle beklenen gün bir felakete dönebilir.

 

Yılbaşı günü için yapılması ve dikkat edilmesi gerekilen şeyler nelerdir.

 

1. Öncelikle dışarıda mı yoksa evde mi kutlanacak bunun kararını vermeliyiz.

2. Nerde kutlanacağını önceden belirlenmesi çok önemli Yılbaşı günü için dışarıda ki bütün mekânların yerleri yılbaşı gecesi için dolmuş olur. Dışarıda kutlayacak olanlar önceden yer ayırmalı.

3. Mekân seçimi de çok önemli iyi hazırlanmış bir yılbaşı organizasyonu olup olmadığı araştırılmalı. Menüsü incelenmelidir. Güvenli ve düzgün bir yer olup olmadığı kontrol edilmeli Sadece kulaktan duyma şeylerle ayrılan yer size kötü bir deneyim yaşatabilir.

4. Evde yılbaşını kutlayacak olanlar içinse ön hazırlık alışverişin son güne bırakılmaması önemlidir.

5. Yılbaşı akşamı için daha önceden kaç kişinin geleceği belirlenmeli buna göre bir menü hazırlanmalı.

6. Birçok insanda bir mekânda ya da evde kutlamak yerine yılbaşına sokakta girmeyi tercih etmektedirler. Bu eğlenceli, çiftler için romantik bir tercih olmakla beraber özellikle gidilecek yerlere dikkat etmek çok önemli güvenli bilinen caddelerde dolaşmak, aktivitelere katılmak daha iyi bir yılbaşı için dikkat edilmesi geren en önemli konulardan.

Yılbaşı Programı Yaparken Nelere Dikkat Ederiz?

 

Günümüzde insanlar bazı özel günlerde bazı kutlamalar yapmaktadır. Özellikle yılbaşı zamanında hemen hemen herkes bu günü kutlamakta ve buna özel bazı etkinliklere katılmaktadır. Bunun yanında insanlar evlerinde de kutlamalar yapmaktadır. Bu kutlamalar yapılırken insanlar bazı noktalara dikkat etmelidir.

 

Yılbaşı Kutlamalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnsanlar veya aileler yılbaşı programı yaparken bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Öncelikle çocuklu ailelerin program tercihleri daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çocuklar ile birlikte program yapan aileler çocukların durumunu dikkate alarak ona da uygun bir ortam içinde program planlaması gerekmektedir.

 

Aileler veya Çiftler bazı programlara katılmak için program yapabilirler. Yılbaşında organizasyon şirketleri tarafından hazırlanan çeşitli eğlence programları ile insanların yılbaşını mutlu bir şekilde geçirmeleri amaçlanmaktadır. Ancak bu programların sağlam ve güvenilir firmalar tarafından yapılan programlar olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Yılbaşı programlarında yemek ve kutlama için gerekli olan ihtiyaçların zamanında alınarak herhangi bir şekilde bir aksaklık meydana gelmemesi için daha özenli bir şekilde davranılması gerekmektedir.

 

İnsanlar çeşitli konser tarzında hazırlanan yılbaşı etkinliklerine de katılım sağlayabilir. Öncelikle gece geç saatlere kadar süren bu programların ardından ulaşım insanlar için önem arz eden bir konu olarak ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı programdan sonra ulaşım için gerekli tedbirlerin alınması önemlidir. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için mümkünse kendi şahsi araçlar ile programın yapılacağı yere gidilmelidir.

 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI