Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınZiraat Bankası Bağkur Emeklilik Kredisi - 15 Nisan 2017 Cumartesi

Tarih: 15-04-2017 10:18:58 Güncelleme: 15-04-2017 10:24:58 + -


Ziraat Bankası bağkur emeklilik kredisi sayesinde uzun süredir emekli olmayı bekleyen ancak, borçlarını ödeyemediği için emekli olamayan kişiler emeklilik hakkı kazanacaklardır. Emeklilik yaşı gelmiş olan kişiler Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu bu krediden kolaylıkla faydalanabilmektedirler.


Ziraat Bankası Bağkur Emeklilik Kredisi - 15 Nisan 2017 Cumartesi

Biriken sigorta prim borçları yüzünden bir türlü emekli olamayan kişiler için yürütülen çalışmalar neticesinde, bu kişiler için yeni bir kredi paketi oluşturulması kararlaştırıldı. Ziraat Bankası üzerinden verilecek olan bu kredi sayesinde, geçmiş dönem sigorta pirim borcu olan Bağkurlu vatandaşlara finansal destek sağlanacaktır. Verilecek olan Ziraat Bankası bağkur emeklilik kredisi sayesinde uzun süredir emekli olmayı bekleyen ancak, borçlarını ödeyemediği için emekli olamayan kişiler emeklilik hakkı kazanacaklardır. Emeklilik yaşı gelmiş olan kişiler Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu bu krediden kolaylıkla faydalanabilmektedirler.

Bağkur Emeklilik Kredisinin Şartları

Ziraat Bankası bağkur emeklilik kredisi belirli şartları taşıyan kişilere verilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında yapılan özel anlaşma neticesinde, emeklilik yaşı gelen ancak prim borcu olan kişiler Ziraat Bankası’ndan kredi kullanarak borçlarını ödeyebilecek ve emekli olabileceklerdir. Bu krediden faydalanacak olan esnaf, çiftçi ve sanatkarlardan herhangi bir kefil talep edilmeyecektir. Bu kişiler teminat ve kefil olmadan emeklilik kredisini kullanarak emekli olabileceklerdir. Aynı zamanda borçların ödenmesi ile beraber sağlık hizmetlerinden de yararlanmak mümkün olacaktır. Ziraat Bankası, kullanılacak olan bu emeklilik kredisinin vade sayısını 48 ay olarak belirlemiştir. Ayrıca kredinin faiz oranı % 1,09 olarak uygulanacaktır.

Ziraat Bankası Bağkur Emeklilik Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bankaya kredi başvurusunu yapmadan önce emekli olmak isteyen kişinin ilk olarak bağlı bulunduğu İl Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nden emekli olacağı zaman alacağı emekli maaşını gösteren belgeyi ve borcun tamamen kapatılması durumunda emeklilik hakkı kazanacağını belirten belgeyi alması gerekmektedir. Alınan bu belgeler ile kredi başvurusu yapılacaktır. Ziraat Bankası bağkur emeklilik kredisi için ülkedeki tüm Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapılabilmektedir. Yukarıda bahsedilen evraklar ile yapılan başvurular banka ve SGK tarafından incelenecek uygun görülen kişilere kredi kullandırılmak suretiyle emeklilik hakkı verilecektir. SGK kişiye ne kadar emekli maaşı bağlanacağını belirleyecek ve kredi için başvurulan tarih emekliliğin başlangıç tarihi olarak kabul edilecektir. Maaşın yatmaya başlaması ile kredi taksitlerinin de ödemesi başlayacaktır. Kredi taksitleri maaştan yapılan kesintiler ile ödenecektir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI